همه چیز درمورد بازیها

بازیهای کامپوتری

نقد و برسی کامل بازی : Test Drive Unlimited

Test Drive Unlimited

Test Drive Unlimited

بوسیله: darinoos در: Tuesday, September 18

نقد و برسی کامل بازی : Test Drive Unlimited

Image

سازنده: Eden Studios
ناشر: Atari
سبک : GT / Street Racing
منتشر شده بر روی :PC| PS2 | PSP | X360
تاریخ انتشار : Mar 20, 2007
گروه سنی : 10 سال به بالا Image
نویسند :
------------------------------------------------------------------------------------------
سیستم پیشنهادی بازی : Ram = = = = = = = =512 MB
Video card = = = = 256MB FX 5500
Windows = = = =vista /xp
Processor = = = = =2.4 GHZ

مقدمه ی بر بازی :

سبک Racing همیشه جذاب بوده و این بار با Test Drive Unlimited روبه رو هستیم و سری Test Drive هم چندان موفق نبوده است ولی اینبار شرکت سازنده بازی دست به نسخه جدید بازی برای xbox360 می کند و تصمیم می گیرد نسخه Pc آن هم عرضه کند و نسخه x360 بازی تابستان عرضه شده و شرکت سازنده بازی منتشر کردن نسخه pc و ps2 این بازی را به عقب می اندازد و به دلیل آنکه باگ ها و مشکلات نسخه x360 را برطرف نماید و یک نسخه عالی برای pc عرضه نماید . و دلیل انتخاب نام Unlimited به معنای نامحدود میباشد که بسیار جالب است . و حالا به جزییات بیشتر بازی می پردازیم .

محیط بازی :

محیط بازی 1600 کیلومتر مربع وسعت دارد و بازی در جزیزه ی به نام اوهایو (Oahu) از ایالت هاوایی (Hawaii) است و این جزیره واقعنا در این بازی به طور کامل شبیه سازی شده است و می توان به خیابان ها و جاده ها و بزرگ را ه ها و کوه ها و جنگل ها و تپه به زیبایی شبیه سازی شده اند حتی در محیط بازی از اشیایی هم شکل و هم سان کمتر استفاده شده که تا بازیباز ایجاد خستگی نکند .


گرافیک بازی :

گرافیک بازی واقعنا دیدنی است و همچنین گرافیک بازی نسل بعد میباشد نور پردازی بازی هم واقعنا با دقت روی آن کار شده است و ماشین ها چه از داخل چه از بیرون به زیبایی هر چه تمام هستنند و محیط ماشین از داخل هم خیلی خوب کار شده درست همانند بازی G.T.R. 2 فرمان و داشتبورد بخوبی طراحی شده اند و جاده ها ی که در آن به رانندگی می پردازید آنها هم به خوبی و همچنین خط کشی های جاده بطور منظم و دقیق کشیده شده اند و اگر به جاده های واقعی توجه کرده باشید ترک های آسفالت را روی جاده مشاهد خواهید کرد در این بازی هم همین گونه میباشد و ترک های روی آسفالت جاده ها نیز در بازی مشاهد می شود . درخت ها کوه ها و تپه ها به خوبی و به زیبایی طراحی شده اند . و نور پردازی بازی به شکل دیدنی میباشد بطوری که خورشید روبه روی شما قرار داشته باشد واقعنا چشم شما را می زند و شما در اینجا نیاز به یک عینک آفتابی دارید big grin و غروب خورشید در بازی هم بسیار دیدنی است . تصادفات در بازی واقعنا زیبا هستنند البته ماشین شما هر چه ضربه بخورد صدمه نمی بیند! و ضد ضربه می باشد ولی ماشین های که در شهر هستنند و همچنین ماشین های پلیس هم قابل صدمه هستنند مثلا اگر شما ضربه ی به این ماشین ها وارد نماید سپر ماشین از جا کنده میشود و به یک طرف پرت می شود.

امکانات بازی :
بازی در ابتدا با خرید یک ماشین همواره می باشد و با خرید یک خانه که بتوانید در پارکینگ آن خانه ماشین خودتان را قرار دهید و در ابتدا شما تنها فقط 200 دلار بهمراه دارید و بیشتر آن را باید صرف خانه کنید و پول باقی مانده از آن را صرف یک ماشین سطح پایین و خوب کنید. و همچنین می توانید شخصیت خودتان را از نظر لباس رنگ مو رنگ پست وغیره ... تغییر دهید . برای کسب پول شما می توانید هم در مسابقات شرکت کنید و هم به زدن مسافر مشغول شوید و بیشتر مسافر های شما خانم میباشد. بیش از 125 اتومبیل در بازی وجود دارند که از شرکت های معروف و مشهور میباشند همچنین یک مجموعه نسبتا کامل از موتورسیکلت ها هم در بازی وجود دارد. در بازی سیستم ارتقای ماشین ها و اسپرت کردن ماشین ها مثل بازی nfs:carbon کامل نمی باشد و فقط می توانید رنگ ماشین ها را تغییر دهید و یا رنگ رینگ و رنگ طراحی داخل ماشین را تغییر دهید و برای ارتقا دادن ماشین فقط می توایند کمی ارتقا دهید مثل گاز و ترمز گرفتن را برای ماشین بهتر نمایید. شایان ذکر است که هر ماشین از نظر ترمز گرفتن شتاب گرفتن حفظ تعادل با همدیگر متفاوت است.

مسابقات :

مسابقات در بازی به چند دسته مختلف تقسیم می شوند و شما می توانید هم در بخش تک نفر و هم در بخش چند نفر به مسابقه ببپردازید .
بخش چند نفره : در این بخش تا 8 ماشین می تواند در مسابقه باشد و هر چه جایزه بازی بیشتر باشد که پول است ماشین های بیشتری در مسابقات ظاهر می شوند .
مسابقات بازی : مسابقات بازی واقعنا چندان جذاب نمی باشد بطوری که در همه ی مسابقات به دنبال هدفی بود و حتما باید آن هدف را رد کنید تا هدف های بعدی ظاهر شود.
همچنین شما می توایند با ماشین های که در رفت آمد هستنند با آنها مسابقه دهید و حتی قیمت مسابقه را تعیین کنید.

موزیک و صدا :

استفاده از افکت Smudged Windshied که نسختین بار در بازی PGR 3 استفاده شد باعث شده است تا اتومبیل واقعی تر به نظر برسند.
اما در هنگام رانندگی هیچ موزیکی پخش نمی شود. و در بازی موتور ماشین ها از نظر صدا با ماشین های دیگرکاملا متفاوت می باشد. و یکی از ویژگی های صداگذاری همان راهنمای بازی است که شما از طریق رادیو شما را مطلع به مسابقات محل فروش ماشین ها و خانه ها می کند این صدا گذاری می تواند تا حدودی مثل نقشه عمل کند ولی صدا گذاری در حد قابل قبولی است.

کنترل بازی :

کنترل بازی با کیبورد انجام میشود و همچنین شما می توانید از گیم پد هم در بازی استفاده نمایید . کنترل در بازی ساده است و فقط با ماشین های سطح پایین کمی دشوار بنظر می رسد و کنترل ماشین ها در سر پیچ ها باز هم کمی مشکل است اما کنترل بازی در حد خوبی است .

نکات مثبت و منفی بازی

نکات مثبت :

+ گرافیک دیدنی بازی و محیط خوب بازی که در جزیره زیبا می باشد .
+ طراحی بی نقص اتومییل ها چه از داخل چه از بیرون که با وسواس خرج شده است .
+ وجود شرکت های معروف و مشهور ماشین سازی در بازی .
+ و استفاده از از افکت Smudged Windshied که نسختین بار در بازی PGR 3 استفاده شد باعث شده است تا اتومبیل واقعی تر به نظر برسند.

نکات منفی :

- مسابقات بازی اصلا دارای جذابیتی نمی باشد .
- همچنین باگ ها در بازی وجود دارند که همانند باگ های بازی کماندوز 4 که تصویر را شطرنجی و تیک دار می کند این باگ بیشتر در ابتدای بازی بطور کم و بیش اتقاق می افتتد.
- نداشتن موزیک در هنگام رانندگی که ازجذابیت بازی را کاهش می دهد
- ارتقا دادن ماشین در بازی که خیلی بطور ساده است .

در کل :

من این بازی را به همه طرفدارن سبک Racing پیشنهاد می کنم ولی درست است این بازی از نظر جذابیت چنان قوی نیست ولی از نظر صدا گذاری گرافیک هیچ چیزی کم ندارد . پس تا دیر نشده برو !

امتیاز بازی از نظر نویسنده :

گرافیک بازی : 9

موزیک وصدا : 7

کنترل بازی : 8

مراحل بازی : 7

جذابیت بازی :6

امتیاز : 8 بسیار خوب

تصاویری از بازی :Image
Image

Image

Image
Image
Image

Image

Image
Image

Image

Image
Image
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر 1387ساعت 6:54  توسط ایمان  | 

شخصیت های بازی شیطان در گذر تاریخ (Jericho)

 

نظر سنجی اخیر سایت در خصوص شخصیت های بازی Clive Barker's Jericho می باشد که با نام فارسی "شیطان در گذر تاریخ" توسط شرکت دارینوس فارسی شده است. این بازی که یک اکشن FPS در سبک بازیهای ترسناک حادثه ای می باشد توسط کلایو بارکرز نویسنده آثار تصویری ترسناک تهیه شده است. این بازی که بصورت اول شخص تیمی توسط بازیکن کنترل می شود، دارای شخصیت های متنوعی است که قابلیت ها و تواناییهای مختلفی دارند. بازیکن در این بازی قادر است که شخصیت دلخواه خود را انتخاب و با فرماندهی وی بر گروه بازی را پیش ببرد. در زیر شخصیت های مختلف و قابلیت های آنها توضیح داده شده است. شما کدامیک را انتخاب می کنید.

جونز(Jones)

جونز یک پیشگوست که می تواند درباره وقایع گذشته و آینده خبر دهد. او با بهره گیری از توانایی هایش می تواند عناصر غیرطبیعی را که سایرین قادر به دیدنشان نیستند، ببیند. او بیشتر از جنگ و درگیری به خواندن و افزایش اطلاعاتش علاقمند است. او را می توان یک لغت نامه سیار اطلاعات محرمانه دانست که به همراه خود نقشه ها و متون بسیاری دارد.

سلاح اصلی : یک تفنگ جنگی 56/5 میلی متری.

سلاح جانبی : تفنگ شکاری سبک.

دلگادو (Delgado)

گروهبان فرانک دلگادو، امکان استفاده از جادوی آتشین را دارد. شعله سوزان او در حین ماموریتها در دست راستش و در یک پوشش فلزی بزرگ قرار گرفته است. فرانک تنها یک سلاح دارد. او از سلاحهایی استفاده می کند که با یک دست می توان از آنها استفاده و آنها را بارگذاری نمود. و این کار با کمک مکانیزم های تعبیه شده بر روی لباس جنگی اش انجام می شود.

سلاح اصلی : یک مسلسل 62/7 میلی متری با سرعت بالا

سلاح جانبی : طپانچه اتوماتیک کالیبر 5

کول  (Cole)

ذهن پیچیده کاپیتان سیمون کول می تواند به سرعت مسایل ریاضی را در خود حل کند. او دارای رایانه ای است که همواره بروی دست راستش نصب می باشد و با استفاده از آن می تواند مسایل ریاضی که بر محیط فیزیکی تاثیر می گذارند را به سرعت تحلیل کند.

سلاح اصلی : مسلسل نیمه اتوماتیک 9 میلی متری.

سلاح جانبی : نارنجک هایی با 4 تنظیم مختلف.

راولینگ((Rawling

علیرغم اینکه مردی مذهبی است، سربازی با تجربه است که در جنگهای بسیاری حضور داشته است. از طپانچه خودکار استفاده کرده و با استفاده از اعتقادات شخصی و طلسمهایی که به همراه دارد خود را تجهیز می کند. او یک درمانگر بسیار قدرتمند می باشد.

سلاح اصلی و جانبی : طپانچه اتوماتیک کالیبر 357/0 با مهمات مختلف

بلک(Black)

مهارتهای او در زمینه استفاده از تفنگ باعث شده تا در گروه تک تیراندازان قرار بگیرد. ستوان بلک می تواند با استفاده از قابلیت خاص خود، اشیا کوچک، بزرگ، سبک و سنگین را جابجا نماید. البته به شرطی که این اشیا در زاویه دید او قرار داشته باشند. او حتی می تواند گلوله شلیک شده اش را هدایت نموده و حتی چندین هدف را با یک گلوله از بین ببرد. هر قدر نیرویی که استفاده می کند قویتر باشد، او ضعیف تر می شود.

سلاح اصلی: یک اسنایپر (سلاح دوربین دار) نیمه اتوماتیک.

چرچ((Church

قدرت بیلی بسیار ارزشمند است. او می تواند جادوهای قدرتمندی ایجاد نماید. چرچ علاقه ای به استفاده از سلاح گرم ندارد. با اینکه همکارانش معقتد هستند که او باید سلاح نیمه اتوماتیکی همراه داشته باشد. اگر سلاحهای سرد در اختیارش قرار بگیرند، می تواند بسیار خطرناک باشد.

سلاح اصلی: سلاحهای دفاعی شخصی 6/4 میلی متری.

سلاح جانبی : نوداچی سفارشی.

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم آذر 1387ساعت 6:49  توسط ایمان  | 

Image

»سال 1701 بعد از میلاد»

نام اصلی:..................Anno 1701
سبک:..................استراتژیک تاریخی( Historic Real-Time Strategy)
تاریخ انتشار:..................Nov 6, 2006
ناشر:..................Aspyr
شرکت سازنده: ..................Related Designs
تعداد بازیکن :..................2_1 نفر
تعداد بازیکن به صورت آنلاین:..................4 نفر
ميزان دشوار بودن: ..................متوسط
وب سايت اختصاصي :.................www.anno1701.com
مدت ياد گيري بازي : :..................نيم ساعت
گروه سنی:..................13+
پلتفورم :..................PC
تعداد سی دی:..................4CD

Image

حداقل سیستم مورد نیاز

RAM

RAM 512

Processor
Pentium IV 2.0 GHZ OR AMD Athlon 3200 + or equivalent

Video Card
64MB

Platform
WindowsXP /2000

Hard drive space
3500 MB


سیستم پیشنهادی

RAM
RAM 1024

Processor
Pentium IV 3.0 GHZ or equivalent

Video Card
128MB

Image

بازی سال 1701 بعد از میلاد یک بازی زیبا و جذاب و سراسر هیجان است که در رابطه با استعمار کشورهای حاشیه ی دریای کاراییب است.شهری را که در اختیار دارید به صورت شهر ناشناخته ای است که شما باید زمینه ی مهاجرت مردم را به آنجا فراهم آورید و با راضی نگه داشتن مردم از طریق تأمین منابع اولیه ای چون منابع غذا,چوب,گنجینه های طلا و غیره به توسعه ی سرزمینهای مستعمره ی خود کمک کنید.جالب اینجاست که چهار بخش آموزشی در بازی وجود دارد که به شما در ادامه ی روند بهتر بازی کمک میکند.علاوه بر بخش آموزشی در بعضی قسمتها مسئولين شهرها با صحبتهای خود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهند که برای شما بسیار سودمند خواهند بود.هنگامی که شهرتان را تازه بنا میکنید مردم شهر انتظار چندان زیادی از شما ندارند ولی کم کم شما باید زمینه ای را برای آنها فراهم آورید تا آنها از شما راضی باشند چون در غیر این صورت باعث ایجاد شورش و آشوب در شهرتان میشوید.بناهای اساسی شهر مثل کلیسا و مرکز شهر و فروشگاه هاي لباس و دامپروري و غیره باعث تأمین نیازهای اسای مردم مثل غذا ، تخته ، آبزيان و غیره میشود. بازی سال 1701 بعد از میلاد توسط شرکتAspyr در تاریخ Nov 6, 2006 برای کنسول pc منتشر گردید.با وجود تبلیغات عظیم این بازی و خبر دادن سازندگان بازی از قرار دادن قسمتهای جدید و جذاب در بازی در ابتدای منتشر شدن این بازی, چندان استقبال گرمی از این بازی نشد.شاید علت اصلی آن هم منتظر بودن مردم برای انشار بازی جنگهای قرون وسطی2 در تاریخ Nov 13, 2006 بود.پس از وقفه ی چند ماهه در فروش این بازی بار دیگر شرکت سازنده ی بازی یعنی Related Designs اقدام به تبلیغات عظیم بازی کرد به طوری که فروش بازی در تاریخ دسامر 2006 از بازی تازه انشار یافته ی جنگهای قرون وسطی2 پیشی گرفت.علاوه بر تبلیغات عظیم برای بازی سادگی و روان بودن و داشتن نوآوریهای جالب و عالی بودن قسمتهای مختلف بازی,باعث مطرح شدن هر چه بیشتر بازی گردیده است.

مروری کوتاهی بر سبک بازی:

سبک استراتژیک را میتوان به قسمتهای مختلف تقسیم بندی کرد.یکی از این قسمتها استراتژیک تاریخی است که به شرح وقایع یک دوره ی زمانی خاص میپردازد.بازیهایی چون شوالیه های افتخار و جنگهای قرون وسطی2 و اتحادیه و جهانیت اروپا و غیره...برای آن ساخته شده اند.بازی سال 1701 بعد از میلاد نیز جزو این دسته از بازیها است که به شرح وقایع سال 1701 بعد از میلاد در قالب یک بازی زیبا میپردازد.همچنین قابلیت شهر سازی و تجارت در این بازی بر اهمیت آن افزوده است.فراهم آوردن نیازهای مردم و پاسخگویی به نیازهای آنها شاید زمانبر و نیازمند استراتژی خاصی باشد.ساختن بناهای مختلف و جنگهای گوناگون بر سر قلمروتان نیازمند کنترل قوی و سازماندهی لشکرتان و منابعتان است.شهرهای حاشیه ی دریای کاراییب گاهی وقتها به سرزمینهای استعماری شما هجوم میبرند و باعث ایجاد خسارت به شما و مردمتان میشوند برای دفع اینگونه خطرها باید لشکری قوی داشته باشید.در صورت نبودن منابع کافی مثل خاک مناسب و داشتن رودخانه برای صید ماهی در سرزمینتان میتوانید به همراه لشکرتان با استراتژی به یک شهر دیگر که منابع مورد نیاز شما را دارد هجوم برید و به قلمرویتان اضافه کنید. بازیهایی که سبک استراتژیک را دارند باید با صبر و حوصله و قاعده ای خاص روند بازی را به دست بگیریم و با ساختن شهرتان از طریق بناهای مختلف چون دامپروري و ماهيگيري و فروشگاه هاي لباس و ساختن معبد میتوانید مردمتان را راضی نگه دارید.در صورتی که شما جنگ با شهرهای دیگر را دوست ندارید و میدانید که در جنگ شکست میخورید یا بودجه ی زیادی را باید به آن اختصاص دهید میتوانید با آنها وارد معامله شوید یعنی کالاهایی که در شهرتان زیاد است را بفروشید و کالاهایی را که در شهرتان یافت نمیشود را بخرید.کمپانی نه چندان معروف Aspyr با انتشار بازی Anno 1701 در تاریخ Nov 6, 2006 توانست قدرت خود را در عرصه ی بازیهای استراتژیک به رخ جهانیان بکشد.

Image

امتیازات کلی از نظر گروه:

داستان :9
گرافیک:8,5
صداگزاری:10
موسیقی:10
هوش مصنوعی:8
ارتباط با بازیکن:10
گیم پلی:9
کنترل بازی:8

امتیاز کل: 8,75


امتیاز بازی از سایتهای معتبر:

Gamespot **...........7.6/10

IGN **...........8.2 / 10

1UP **...........8 / 10

PC Gamer**..........87 / 100

Worth Playing **..........7.9 / 10

PC Format UK**...........78 / 100

Yahoo Games **...........4 / 5

Eurogamer**..........7 / 10

Ace Gamez**..........8 / 10

Boomtown**..........9 / 10

Gaming Nexus**..........7.8 / 10

GameDaily**..........7 / 10


Image

در اواخر قرن 18 م. که اوج سرعت شکوفايي شهرها و حکومت ها از اروپا و آمريکا بود ؛ شما به عنوان يک کاپيتان منتخب وارد داستاني مشهور مي شويد که در آن شما بايد با استفاده از اختياراتي که حکومت به شما داده در سواحل کارائيب ، بنادر و شهر هايي بنا کنيد تا زير پرچم کشور شما به رونق اقتصادي آن کمک کنند. داستان بازي نگاهي آزاد به يک دوره ي خاص از تاريخ است که با رواج بيش از پيش کشتي راني در اقيانوس ها و درياهاي آمريکا و اروپا ، راه هاي آبي به يکي از بهترين راه هاي داد و ستد تبديل شده بود. در اين بازي شما مانند تمام بازي هاي "مديريتي" ديگر يک خط داستاني بسيار ساده را شروع کرده و با ميل خود به آن شاخ و برگ ميدهيد ، پس به هيچ وجه نميتوان در مورد داستان بازي روندي قطعي ذکر کرد ولي به طور کلي داستان بازي روايت گر تلاش هاي چند کاپيتان منتخب براي برپا داشتن حکومت هاي محلي در سواحل کارائيب است و اين کار را شما بايد به بهترين نحو براي کسب رضايت عوامل حکومتي انجام دهيد و مسلما تلاش بيشتر شما مساوي اعتماد بيشتر حکومت به شما و مساوي سريع و کامل تر گذراندن داستان بازي است.

Image

گرافيک بازي سال 1701 از نظر شاخصه هاي گرافيکي در حد متوسطي است ولي براي بازي اي که در اين سبک است اين گرافيک در حد خوب و قانع کننده اي تلقي مي شود . گرافيک بازي بيشتر بر روي کليات تاثير گذاشته است و به نظر مي آيد که گرافيک اين بازي فقط براي فهم بهتر بازيکن از محيط بازي و اختيارات اوست و در عين حال بازي قابليت اجرا بر روي سيستم هاي متوسط را هم بدهد که پس از مدتي بازي کردن به اين نتيجه خواهيد رسيد که اين بازي توانسته است به اين دو هدف در بحث گرافيک برسد . البته گرافيک بازي در عين ساده بودنش قدرت نمايي مي کند و تلاشي براي هر چه بهتر نمايان کردن محيط ها دارد که اين مسئله نيز قابل تحسين است. در بازي شما شاهد مناطق و آب و هواهاي نسبتا متفاوتي در طي هر مرحله هستيد که محيط ، زمين ، پوشش گياهي و عوامل گرافيکي ديگر اين بازي در هر مرحله تطابق نسبتا کاملي با وضعيت جغرافيايي و آب و هوايي منطقه دارند.
خانه ها و ساختمان هاي بازي به خوبي طراحي شده اند و هر کدام با توجه به نوع استفاده ظاهر خاص خود را دارند و به سادگي ميتوان تمام آنها را از يکديگر تشخيص داد ، اين مساله در منوها و کليد هاي بازي هم ديده ميشود ، در عين سادگي ، تمام کليد ها ، منوها و در کل تمام ابزار هاي گيمر در بازي به خوبي طراحي و از هم جدا شده اند به طوري که شما با يک نگاه به يک ليست ميتوانيد به سادگي کليد ، ابزار يا ساختمان مورد نظر خود را پيدا کنيد ، اين مساله کمک بسيار زيادي به ساده تر شدن گيم پلي بازي ميکند ...
در طي بازي اشخاصي شما را راهنمايي ميکنند که هر کدام از آنها قيافه و پوششي مخصوص به خود دارند و اين قيافه و پوشش با موقعيت اجتماعي فرد و نقش وي در بازي خوانايي زيادي دارد ولي تنها مشکلي که اين شخصيت ها دارند مطابق نبودن حرکت لب ها با صحبت هاي آنهاست که اين مورد باعث اين مي شود که بازي کمي دلسرد کننده به نظر برسد.
در کل گرافيک بازي نسبت به نياز سبک بازي و تاريخ عرضه ي آن (حدود يک سال پيش) در حد مطلوب و مناسبي است و در عين سادگي لذت بازي کردن را به گيمر ميکشاند.


Image

بازی بسیار روان و آنجام دادن آن بسیار ساده است.راز موفقیت در بازی سادگی در تزیین شهرتان است.شهری را که در اختیار دارید میتوانید با مصرف کردن پولتان کاملأ مجلل کنید ولی اگر این کار رضایت مردم را در پیش نداشته باشد باعث ایجاد آشوب در شهر میشود.در ابتدای بازی وقتی مهاجران به شهرها و سرزمینهای استعماری شما وارد میشوند انتظارات چندان زیادی از شما ندارند و چون اول بازی است شما زیاد منابع اولیه و اساسی بازی مثل غذا و چوب و غیره را در اختیار ندارید پس طبیعی است که مردم در چنین شرایطی انتظار زیادی را از شما ندارند.با فراهم آوردن نیازهای مردم و ساختن ساختمانهای بنیادی و مختلف مثل دامداری و فروشگاه هاي لباس و معابد و غیره به تدریج توقع مردم از شما بالا میرود و در صورت سر زدن خطایی از شما باعث نارضایتی مردم میشوید.وقتی دینی را برای خود انتخاب میکنید باید با ساختن ساختمانهای معابد به تقوت دینی مردم کمک کنید.با پیشرفت روند بازی شما میتوانید مالیاتهای زیادتری از مردم گرفته و به توسعه ی شهرتان کمک کنید.ولی مردم در گروی مالیاتی که به شما میدهند انتظار دارند که نیازهایشان را محقق سازید.شاید ساختن اصولی یک شهر کار هر کسی نباشد بنابراین چگونه ساختن و انتخاب کردن مکانهای مختلف برای ساختن بناهای خودتان اصلی مهم در بازیهای استراتژیک شهرسازی است.نظرات مردم بسیار مهم هستند.در طول بازی شما صداهای مختلفی را از افراد مختلف در بازی میشنوید که نظرهای خودشان را در مورد شهر و وضعیتشان بر زبان می آورند.وسعت و جذابیت بازی وقتی به اوج خود میرسد که شما میتوانید با کلیک بر روی خانه ی یکی از مردم شهرتان از وضعیت رفاه مردم مطلع شوید.گاهی وقتها صاحبخانه شاد است که در این صورت نشانگر رضایت کامل او از کارهای شما در شهرتان است ولی گاهی وقتها اخمو و ناراحت است که در این صورت باید در توسعه ی شهرتان بیشتر تلاش کنید یا در تصمیماتتان تجدید نظر کنید. منابع در شهرها بسیار اساسی و مهم هستند و شهری که منابع کافی را داشته باشد آبادانی آن نیز کاری روان و ساده است.شهری که رودخانه دارد میتواند با ماهیگیری غذای مردمش را فراهم کند.یا وجود درختان برای تولید چوب و خاک حاصلخیز برای کشت و تولید غذا و غیره به توسعه ی یک شهر بسیار کمک میکند.شما میتوانید با به خدمت گرفتن جاسوسها عوامل تخریبی و فریب کارانه ای را بر علیه دشمنانتان اعمال کنید.جالب اینجاست که بعضی از جزایر دریای کاراییب که منابع اساسی را ندارند و مردمشان فقیر هستند به شهرهایی که منابع مورد نیازشان را داردند حمله ور میشوند و شهرهای خود را گسترش و توسعه میدهند.بازی تنها با شهرسازی و رفع نیازهای مردم تمام نمیشود بلکه وجود جنگها و مأموریتهایی که به شما میدهند بازی را از یک سو گرایی در می آورد.مثلأ با دزدان دریایی که به شما صدمه وارد میکنند وارد جنگ میشوید.یا مأموریتهایی را در حین انجام بازی به شما میدهند که شما باید آنها را به انجام برسانید همچنین و بسیاری دیگر.شما میتوانید پس از شکست دادن دزدان دریایی آنها را هم اسیر کنید ولی در کل اصل و پایه ی بازی در کارهای اقتصادی و راضی نگه داشتن مردم و تجاری است که با آنها وارد معامله میشوید .در شهر باید علاوه بر رفع نیازهای مردم کالاهای خوب و شاد کننده ای چون مشروبات الکلی و سیگار و پارچه و غیره را برای آنها فراهم آورید.در صورتی که منابع کافی مورد نیاز تأمین این کالاها را ندارید میتوانید با جزایر دیگر وارد معاملات شوید و کالای مورد نیاز خود را از آنها بدون هیچ جنگ و خونریزی بگیرید.گاهی وقتها بعضی از جزایر که منابع کافی ندارند یا خودشان را قویترین جزیره میدانند به شما حمله میکنند.شما یا باید در مقابل آنها ایستادگی کنید و با قدرت آنها را شکست دهید یا مجبورید چند نفر را برای عقد پیمان صلح به کشور دشمنتان بفرستید.جنگهایی هم که انجام میدهید یا زمینی هستند یا دریایی که نبردهای دریایی تا حدود زیادی شبیه به بازیهای قبلی همین سبک است ولی تا حدودی زیباتر و واقعی تر از بازیهای گذشته است.اگر اهل جنگ هستید میتوانید بودجه ی زیادی را برای این کار کنار بگزارید و در عوض هم پول زیادی نسیبتان میشود.ولی بهترین راه وارد معامله شدن با جزایر است.میتوانید با جزایر مختلف روابط دیپلماتیک داشته باشید و روابطتان را با آنها تقوت کنید.در کل انجام دادن بازی بسیار جذاب و هیجان انگیز است و مأموریتها و جنگهای بازی هم این هیجان را دوچندان میکنند.

کنترل بازی سال 1701 بعد از میلاد بسیار ساده و روان است.در بعضی بازیها مثل بازی امپراتوری زمین,عصر فرمانروایان3 کنترل بازی از طریق موس انجام میگیرد که در این گونه بازیها کاری بس دشوار است.برای مثال هنگامی که موس را به قسمت حاشیه ی صفحه میبرید تا محیطهای دیگر بازی را نیز به شما نشان دهد مدتی بعد از حرکت ماوس این اتفاق یعنی تغییر محل صورت میگیرد که خود ارزش بازی را تا حدود زیادی پایین آورده است.ولی کنترل بازی سال 1701 بعد از میلاد به این شکل نیست یعنی با بردن ماوس به حاشیه ها بلافاصله صفحه عوض شده و نقطه ی مورد نظرتان معین میگردد.کنترل بازی میتواند با کیبورد هم انجام شود.شما میتوانید بازی را به نحو دلخواهتان کنترل کنید بی آنکه کوچکترین مشکلی را داشته باشید.ساختن بناهایی چون دامداری و فروشگاههای لباس و غیره را نیز در صورت داشتن منابع اولیه به راحتی میتوانید احداث کنید و آن را کنترل کنید.میتوانید بر کل بازی مسلط باشید و حادثه ای که در جای دیگری اتفاق می افتد را مشاهده کنید.در کل کنترل بازی بسیار آسان و ساده است و هیچ گونه مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

Image

اين روزها كمتر بازي استراتژيك پيدا مي شود كه در اين مورد ضعف داشته باشد!.ضعف صداگذاري ,در بازي ها يك بحران به شمار مي رود.
Anno 1701 ، خوشبختانه هيچ ضعفي ، به معناي واقعي كلمه ، در اين مورد ندارد. صداي پرندگان ، آهنگري ، شكايت و رضايت مردم ، گروه موسيقي در مركز شهر ، شكافته شدن آب توسط كشتي ، صداي حيوانات ، معادن و ... ، در اين بازي به گوش مي خورد! شما در بازی چیزی را نخواهید یافت که صدایی به خصوص نداشته باشد. همچنين ، هنگامي كه دور هستيد صداها را آرامتر مي شويد ، و وقتي فاصله يتان از شهر زياد مي شود ، فقط صداي خفيف پرندگان به گوشتان مي رسد. بدون شك صداگذاري در يك بازي نقش بسيار مهمي ايفا مي كند و در بازي هاي جديدتر ، شاهد پيشرفت آن هم هستيم. صداگذاري در هر ژانري ، نقش مهمي را ايفا مي كند و كمتر بازي اي يافت مي شود كه به صداگذاري اهميت نداده باشد. سازندگان بازی Anno 1701 نيز خوشبختانه ، مانند ساير بازي هاي استراتژيك ، به صداگذاري اهميت زيادي داده است.

بيشتر صداگذاري هايي که در بازي مشاهده مي شود در مکالمه هاي موجود در بازي خلاصه مي شود ، اين بازي از آن سري بازي هايي است که نياز شديدي براي فارسي سازي دارد (که اين مسئله را نيز دارينوس متوجه شده است) زيرا بيش از 90 درصد اطلاعات را شما بايد با استفاده از صحبت ها و يا نوشته ها کسب کنيد . در بازي (همانطور که در بخش گرافيک گفته شد) افرادي شما را راهنمايي مي کنند که بايد گفت که بهترين و قوي ترين قسمت صداگذاري در بازي نيز همين جاست که صداي افراد بسيار با چهره شان سازگار است و حتي الفاضي که استفاده مي کنند دقيقا نشان دهنه ي نقش آن هاست.
در بيشتر بازي هايي که هم سبک اين بازي هستند به صداي محيط اطراف توجه کمتري مي کنند ولي در اين بازي بر خلاف بازي هاي هم سبک توجه لازم به اين بخش شده است و با توجه به منطقه اي که شما نگاه ميکنيد ، وضعيت آب و هوايي و حتي ميزان فعاليت و حرکت در منطقه صداي محيط تغيير ميکند که اين خود کمک زيادي براي رفع يک نواختي بازي ميکند ، همينطور صداي آب و حرکت کشتي در آن ، صداي گذشتن باد از ميان شاخه هاي گندم و صداي حرکت و جنب و جوش در شهر هم صدابرداري و در بازي تنظيم شده است !
موسيقي بازي از روش قديمي بازي هاي هم سبک استفاده ميکند : يک موسيقي آرام براي رفع يکنواختي بازي و مشغول کردن ذهن گيمر در طول بازي ، موسيقي بازي آرامش خاصي به محيط بازي داده و با محيط و فضاي بازي نيز تا حدي هم خواني دارد ؛ البته موسيقي بازي زياد توجه گيمر را به خود جلب نميکند و معمولا در پس زمينه ي مغر گيمر به رفع خستگي وي کمک ميکند و بعضا افراد فراموش ميکنند که بازي موسيقي هم داشته است !Image

يكي از مهمترين علل موفقيت بسيار از بازي ها اعم از استراتژيك ، اكشن و ...،ارتباطیست كه بازي به وسيله ي آن ، به بازيكن حس مثبت یا منفی القا میکند. در نتیجه مي توان گفت كه يك معيار بسيار مهم براي بازيكن به حساب مي آيد. با توجه به سبك بازي ، حتما بايد اين مورد رعايت شده باشد.
شما در بازي با ديدن عصبانيت مردم ، حس نگراني میکنید تا مبادا مردم خانه هايشان را ترك كنند و از شهرتان بروند. با ديدن خوشحالي آنان ، به فكر خوشحالتر كردنشان مي رسيد و وقتي تمام كارهاي لازم را براي شادتر كردن آنان انجام مي دهيد و شادي آنان را مي بينيد ، خيالتان آسوده مي شود. اين به آساني نشان مي دهد كه ارتباط بازي با شما بسيار زیاد است. چطور مي شود كه با ديدن خوشحالي مردم به فكر شادتر كردنشان مي افتيد؟ با استفاده از امكاني كه بازي به شما داده. و به وسيله ي آن ، شما متوجه مي شويد كه بايد چه كار كنيد و با سرعت هر چه بيشتر به انجامش مي رسانيد. اين همان ارتباطي ست كه بازي خيلي زيركانه و به وسيله ي برخي امكانات ، به شما القا كرده است و خودتان در حين بازي متوجه آن خواهيد شد. از ديگر نكات ، مي توان به چگونگي صحبت تجار اشاره كرد. آن ها وقتي به شما پيشنهادي مي دهند ، در صورت موافقت شما خيلي خوشحال مي شوند. در نتیجه ارتباط بازيكن با بازي برقرار میشود. اين لذت بخش است كه مي بينيد به انتخابتان مي توانيد نوع ارتباطتان را با تجار عوض كنيد. با مخالفت با تمام پيشنهادات آنان ، آنها را عصباني و ناراحت مي كنيد. شما بازيكن هستيد و به افراد مخاطبتان در بازي ، احساس خشونت ، عصبانيت ، شادي و ناراحتي مي دهيد.
هميشه در پي اين هستيد كه مردم را راضي نگه داريد و از ناراضي كردن آنها خودداري كنيد. اين يعني مهم ترين احساسي كه بايد در شما ، در حين بازي كردن پديدار شود ، به طور كاملا مطلوبي القا شده است. مي توان دليل آن را بر چگونگي بازي ختم كرد. چرا كه نوع و چگونگي ، محيط و مردم بر شما تأثير میگذارند و نوعي هماهنگي در بين آنان ديده مي شود. مردم در محيطي هستند كه شما پديد آورده ايد. هرچه به محيط ساخته ي خودتان بهتر برسيد ، مردم را شادتر مي كنيد. در نهایت دوست داريد كه محيطتان را هرچه بهتر كنيد و مردمتان را هم هرچه راضي تر.مي توان به صورت خلاصه گفت كه در اين مورد ، در بازي هيچ كم و كاستي اي ديده نشده و بلكه از حد مطلوب هم فراتر رفته است.


Image

از آنجا كه اين بازي يك بازي استراتژيك تجاري – اقتصادي بوده تا يك استراتژيك جنگي و از اين قبيل ، مي توان به اين نكته ي اساسي اشاره كرد كه بازي نياز ويژه اي به هوش مصنوعي ندارد. همانطور كه در قسمت چگونگي بازي با روند بازي آشنا شديد ، احتمالا خودتان هم توانسته ايد به اين نكته پي ببريد كه هوش مصنوعي در اين بازي جاي زيادي ندارد.
با اين حال باز میتوان به نمونه هایی از آن اشاره کرد. به عنوان مثال مي توان به چگونگي تجارت تجار و يا ميزان رضايت مردم از كار شما اشاره كرد. اگر به خواسته هاي مردم بي محلي كنيد ، واكنش منفي آنها را خواهيد ديد و بالعكس.
روابط شما با تجار نيز تفاوت چنداني با رابطه ي مردم با شما ندارد. وقتي شما با پيشنهادهاي يك تاجر موافقت مي كنيد و به خواسته هاي او عمل مي كنيد يا به ماموريتي كه او شما را به آن دعوت كرده ، عمل مي كنيد ، مي بينيد كه ميزان رضايت او از شما بيشتر و بيشتر مي شود.
از نكات جالب در اين مورد ، نوع اخلاق متفاوت تجار است. مثلا يك تاجر از همان ابتداي تجارت با شما ، لج بازي مي كند ولي تاجر ديگر كاملا متفاوت عمل مي كند. هوش تجار به آنها مي گويد كه چه رابطه اي در چه زماني با شما داشته باشند.
جمع بندي اي كه مي تواند بکنیم اين است كه با در نظر گرفتن نوع سبك بازي ، نبود و يا كمبود وجود هوش مصنوعي ديده نمي شود. بازي نيازي به هوش مصنوعي زيادي ندارد و در واقع بازي به حد مطلوب داراي هوش مصنوعي است.


Image

بازیهای استراتژیک تاریخی همیشه مورد توجه گیمرها بوده است.بازی Anno 1701 نیز یکی از عنوانهایی بود که توانست به یکی از زیباترین این بازیها تبدیل گردد و دل هوادارن این سبک را بار دیگر خوشحال کند.در هر حال میتوان بازی Anno 1701 را یکی از موفقترین بازیهای سال 2006 نامید و در صورتی که هنوز این بازی را تهیه نکرده اید من به شما توصیه میکنم که به خریدن بازی به خصوص نسخه ی فارسی آن اقدام کنید!

نکات مثبت بازی:
+چهار بخش آموزشی عالی از بازی و شرح جزییات کامل بازی
+گیم پلی عالی
+محیط گسترده و هماهنگ با روند و تاریخ بازی
+شکل و محیط ظاهری زیبا و لذت بخش برای بازیکن
+امکانات و نو آوریهای وسیع برای شهرسازی
+نبردهای دریایی جالب
+کنترل آسان و بدون مشکل بازی
+ارتباط پیدا کردن بازی با بازیکن به نحوه ی مطلوب و عالی
+به تصویر کشیدن عالی و بی نقص وقایع طبیعی مثل طوفان و آتش فشان و زمین لرزه
+به تصویر کشیدن واقعی زندگی در سال 1701 بعد از میلاد
+برقراری ارتباط عالی بین اجزا و سناریوها و جریان بازی
+گرافیک عالی همراه با افکتهای متعدد در بازی
+و غیره...


نکات منفی بازی:
_جالب نبودن برخی از جنگها و نبردها در جریان بازی
_ضعف در گرافیک در بعضی از صحنه ها
_مشخص نبودن پدیده ها و اشیاء از فواصل مختلف برای کاتهای گرافیکی پایین
_به وجود نیاوردن صحنه های لذت بخش جنگی در بازی با اینکه در بازی جنگ هم بود
_داستان مورد انتقاد منتقدان
_ضعف در بازی به صورت آنلاین
_و غیره...


Image


آدرس عکس ها


Image

دموی بازی 1701 سال بعد از میلاد

پچ بازی 1701 سال بعد از میلاد


Image


Image
Image

Image
تImage

Image
Image


Image
Image


Image
Image


Image
Image 


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم مرداد 1386ساعت 20:21  توسط ایمان  | 


Image


نیرو ها همگی برید جلو . جلو تر . مواظب باشید . اون جا یک کسی رو می بینم . بزنیدش
. ....... . کشته شد . فکر کنم منطقه آرام است . بلند شید و بروید جلو تر تا در اون محوطه
کمین کنیم . .............. . فرمانده کشته شد زیرا یک تک تیر انداز او را نشونه کرده بود .
بازی به همین سختی است و دارای هوش مصنوعی بسیار بالایی است که بازیکن از ان لذت
می برد و با محیط ارتباط بیشتری بر قرار می کند زیرا احساس می کند که در محیطی واقعی
قرار گرفته است . در بازی شما می توانید 3 یار با اسلحه های متفاوت انتخاب کنید و اسلحه
های متفاوتی را برای خودتان و هم گروهانتان انتخاب کنید . در بازی 4 نوع اسلحه های متفاوت
وجود دارد که ان ها عبارت دست از : 1.Primary 2.Secondary 3.Sidearm 4.Backpack که دسته
اول مربوط به سلاح های اصلی هستند که مسلسل و ... را تشکیل می دهد و دسته دوم
سلاح های سبک اصلی هستند که از ان ها می توان به MP5 و ... اشاره کرد و دسته سوم
سلاح های کمری و دسته آخر نارنجک و دودزا و راکت انداز هستند . در بازی اگر شما دشمنی
را شناسایی کنید بعد از چند لحظه آن را با نشانی قرمز می بینید که به این صورت شما می
توانید او را به راحتی هدف گیری کنید و از بین ببرید . در بازی 4 نوع سرباز وجود دارد که ان ها
عبارت اند از : سرباز معمولی (مسلسل های پیشرفته) سرباز تک تیر انداز (اسنایپ) سرباز
پوشش دهنده (تیر بار) سرباز ویژه ی نابود کننده پیاده نظام (مسلسل های چند کاره) و نکته
مهم در بین این سربازان این است که همه این افراد می توانند از سلاح های نابود کننده ی تانک
و هلی کوپتر استفاده کنند . اگر مدعی هستید که یک گیمر واقعی هستید این بازی را با درجه
سخت انجام داده و لذتی بسیار ازش ببرید .


عکس های بازی


Image Image Image Image

 


Image Image Image

Minimum:

Processor: Intel or AMD, 2 GHz
Operating System: Windows XP/Vista
Memory: 1024 MB RAM
Disk Space: 5 GB
Graphics Card: 128 MB DX9.0c compatible card,
GeForce 6200 or higher
Radeon 9700 or higher
Sound Card: DirectX 9.0c compatible
DVD-ROM drive : x2 read speed
DirectX Version: 9.0c
Network: High-speed modem with 128 Kbits of data transfer upload rate for a client, 512Kbits of data transfer upload rate for a server on a full game.

Recommended Configuration:

Processor: Intel or AMD 2.8 GHz
Operating System: Windows XP/Vista
Memory: 1024 MB RAM
Disk Space: 5 GB
Graphics Card: 256 MB DX9.0c compatible card,
Sound Card: DirectX 9.0c compatible
CD-ROM or DVD-ROM drive : x2 read speed
DirectX Version: 9.0c
Network: High-Speed Modem with 128 Kbits of data transfer upload rate for a client, 512Kbits of data transfer upload rate for a server on a full game.

Graphics Cards Supported:

Radeon 9700
Radeon 9800
Radeon X700
Radeon X800
Radeon X850
Radeon X1300
Radeon X1600
Radeon X1800
Radeon X1900
Radeon X1950

GeForce 6200
GeForce 6600
GeForce 6800
GeForce 7800
GeForce 7900
GeForce 7650
GeForce 8800

    ShadowrunImage


امکانات را تجربه کنید ! در بازی Shadowrun شما دارای امکانات بسیاری همچون اسلحه های
سرد و گرم و جادو های مختلف و نیرو های متفاوتی هستید که می توانید ان ها را خریداری
کنید ! در بازی 8 قسمت برای آموزش وجود دارد که به شما بازی را آموزش می دهد و سپس
شما می توانید با اطلاعاتی که در قسمت آموزش یاد گرفته اید به بازی اصلی بپردازید ! در بازی
شما می توانید یکی از 4 گروه را یعنی انسان ها ، غول ها ، کوتوله ها و الف ها را انتخاب و با
گروه مخالف به جنگ بپردازید ! بازی بیشتر به درد گیم نت ها و بازی های آنلاین می خورد زیرا در
بازی شما با انتخاب خودتان و تیمتان فقط می توانید با بوت هایی که خودتان تعبیه کرده اید
بجنگید و هیچ مرحله ای وجود ندارد و کل بازی به صورت Skrimish است و این به نظر من برای
یک بازی خیلی بد است که بازی ای قسمت داستانی نداشته باشد. در طول بازی شما به دو
وسیله می توانید برنده شوید که یکی از ان ها این است که چوبدستی آبی را از محلش
ورداشته و به محل اصلی ببرید و یا این که تمام افراد تیم مقابل را نابود کنید ولی باید این رو
بدانید که هر کدام از کسانی که در بازی مشاهده می کنید 2 جان دارند یعنی آن ها می میرند
ولی ممکن است دوستشان بیاید و آن ها را با جادو زنده کند که شما برای جلوگیری از این کار
باید پس از مرگ آن ها هم بهشان شلیک کنید تا کامل از بین بروند ... در کل اگر علاقه به بازی
های هم سبک CS دارید حتما این بازی را تجربه کنید ...


عکس های بازی


Image Image Image Image

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم مرداد 1386ساعت 20:22  توسط ایمان  | 

با سلام

دانلود پچ
توضیح : در واقع این یک کرک 7 مگی است که گرافیک بازی را به کلی تغییر میدهد ......

یکی از دوستان در بازی سنتر دو تصویر قرار داده بود که تصویر اول بدون پچ و تصویر دوم با پچ هست . واقعا خیلی تفاوت داره ......

Image
Image

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم اردیبهشت 1386ساعت 15:24  توسط ایمان  | 

جنگ صلیبی

این مال پست قبلی هست

اولي اسمش هست The Nizar

Image

اينم نوع قلعه هايي كه اون ميسازه:

Image

Image

-----------------------------------------------------------------------------------------
دومي اسمش هست Wazir

Image

اينم نوع قلعه هايي كه ميسازه:

Image

---------------------------------------------------------------------------------------------
بعدي اسمش Emir هست

Image

اينم نوع قلعه هايي كه ميسازه:

Image

----------------------------------------------------------------
بعدي اسمش هست Marshal

Image

اينم نوع قلعه هايي كه ميسازه:

Image
------------------------------------------------------------------
بعدي اسمش هست Abbot

Image

نوع قلعه هايي كه ميسازه:

Image 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اسفند 1385ساعت 21:44  توسط ایمان  | 

جدیدترین بازی منتشر شده برای کنسول pc
Image


S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
Image

Image


Image
توضیح کوتاهی در مورد بازی

ناشر:THQ
توسعه دهنده:GSC Gameworld
گروه سنی:+16
تاریخ انتشار:Q1 2007Image
بازی زیبای S.T.A.L.K.E.R بلاخره برای کنسول pc منتشر شد.ناشر این بازی عقیده دارد که این بازی دنیای بازیهای کامپیوتری را متحول میکند.کمپانیTHQ انصافأ کنسول معتبر و خوبی است و اگر این حرفش راست باشد باید ما هم برویم و بازی را تهیه کنیم.در بازی تفنگهای عجیب و بسیار زیبایی وجود دارد و این تفنگهاش توجه بنده را به خودش جلب کرده است.اگر شما هم عکسهای بازی را نگاه کنید با من هم عقیده میشوید.امیدوارم که این بازی خوب از آب دربیاد.اگر دوستان بازی دیلتافورس و igi را و بقیه ی بازیهای این سبک را تجربه کرده باشند به طور حتم این بازی زیبا را از دست نخواهند داد.نوآوریهای بسیار زیادی در بازی وجود دارد و کمپانی سازنده ی بازی یعنی THQ تلاش کرده است که نسخه ای را به بازار بفرستد که از سایر بازیها پیشی گرفته و به عنوان یک بازی عالی خود را مطرح نماید.به طور حتم این بازی بسیار پرفروش خواهد بود به دلیل مواردی که ذکر کردم همچنیننکات قوت بسیاری را دارا میباشد که به دلیل اینکه وقت شما گرفته نشود عرض نخواهیم کرد.امیدواریم که این بازی زیبا خووب بدرخشد و پرفروش هم باشد تا دارینوس قدم در راه فارسی کردن آن بزارد


Image
چندین عکس از بازی

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
+ نوشته شده در  جمعه یکم دی 1385ساعت 11:13  توسط ایمان  | 


Snoopy vs. Red Baron
پینمای بازی اسنوپی در نبرد با بارن سرخ
Image
اسنوپی یکی ازعجیبترین حیوانات دنیا است.او تا به حال نویسنده , فروشنده , مغازه دار ,
روانشناس و حتی فضانورد بوده است.او تجربه بازیکن بیسبال بودن گشت جنگلی بودن را نیز دارد اما تابحال کسی او را در نقش یک سرباز و خلبان جنگ جهانی ندیده است!!!
بیش از 50 سال است که سگ خانگی چارلی برون همه مردم را سرگرم میساخته اما اینبار برای نجات جهان از شر بارون سرخ وارد عمل شده است!!
-----------------------------------------------------------------
بخش مرحله ای بازی بخش اصلی آن است که مربوط به عملیات قهرمانانه اسنوپی علیه بارون سرخ است. بقیه شخصیتهای بازی عبارتند از :
Lucy : خواهر بداخلاق لینوس ,دوست چارلی برون که در این بازی نقش یک جنرال را بازی میکند.
Linus : دوست صمیمی چارلی برون که در بازی نقش یک افسر اطلاعاتی را بازی میکند.
Sally : خواهر چارلی برون که نقش جاسوس و ستون پنجم را بازی میکند.
Charlie Brown : صاحب اسنوپی که در این بازی متاسفانه اسیر شده و در پایگاه بارون نگهداری میشود.
Marcie : یک دختر بچه خرخون که به شما کمک میکند تا آموزشها را یاد بگیرید.
-----------------------------------------------------------------
اسنوپی باید از نیروهای متحد خودش نگهداری و همچنین از طرف نیروهای خودشان به بارون حمله کند.
و همچنین باید چارلی برون را از چنگ بارون سرخ نجات دهد.و باید مقابل حملات زمینی دریایی و هوایی دشمن به دفاع بپردازد.
-----------------------------------------------------------------
اسنوپی با یک هواپیمای جنگی به جنگ دشمن میرود و سلاحش یک مسلسل است البته کمک و یار همیشگی او وینگمن وودستاک هم به او کمک میکند مثلا موشکهای دشمن را منحرف و یا نابود میکند و یا سیستم دفاعی حریف را از کار میاندازد.بیشتر اوقات با کشتن دشمنان میتوانید خون خود را پر کنید و همینطور با کشتن دشمنان خود میتوانید صاحب سکه شوید و بروید خرید کنید.
-----------------------------------------------------------------
اسلحه های جانبی زیادی هم در اختیار شما هستند ( 10 یا 11 تا نمیدونم دقیق ) مانندبادکنکهای پر از آب بمبهای بطری و ... شما میتوانید باسکه ها هواپیمای خود را آپگرید کنید مثلا روی آن توربو بیندازید و یا قدرت اسلحه ها را بالا ببرید.
-----------------------------------------------------------------
مارسی هم در این میان به شما کمک میکند تا آموزشهای لازمه را فرا بگیرید.
-----------------------------------------------------------------
بیشتر مرحله ها اینگونه نیست که فقط بزن و بکش و عشق کن آنها نیاز به فکر کردن و مسیریابی و یا حل معما دارند.
-----------------------------------------------------------------
خلاصه به تمام کسانی که بازیهای سبک Fantasy Action Adventure دوست دارم این بازی را توصیه میکنم.
Image
Image

_________________
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آذر 1385ساعت 15:17  توسط ایمان  | 


Image

عنوان: Driver: Parallel Lines

سبک : Mission-based Driving

سازنده : Atari

ناشر : Reflections

تاریخ انتشار: Mar 2006

عرضه شده : در Ps2 , Xbox

نویسنده:یکی نوشته دیگه به ما چه


Image


به نظر بعضیها درایور خیلی دیگه تکراری بود مانند جی تی ای
. شاید این وسط طراحان بازی Mafia حق داشته باشند نسخه ی جدیدی از بازیشان را به بازار نفرستند زیرا ممکن است به جایگاه بازی Mafia صدمه بزند و برای طراحان بازی هم چشیدن طمع شکست صورت بدی دارد ، اما به نظر می رسد که وضع برای Reflections جور دیگری است . شکستی که Div3r خورد به اعتقاد خیلی ها پایان بسیار بدی برای یک سری بازی عالی بود اما مدت کوتاهی بعد از عرضه ی نسخه PC بازی خبر ساخت چهارمین نسخه ی بازی هم اعلام شد و روزی که ما DrIVer را بازی کردیم باز هم احساس کردیم که تجربه ی خوبی نداشته ایم ولی این تجربه مقداری بهتر از بازی کردن Driv3r بود ..

Image

داستان بازی در غالب پیام های تلفنی و نوشته های روی تصویر روایت می شد و در مورد یک پلیس مخفی بنام Tanner بود که در یکی از گروه های مافیایی شهر نفوذ کرد و ... . نسخه ی دوم بازی با اضافه کردن میان پرده های گرافیکی و مراحل کوتاهی خارج از اتومبیل توانست نظرات بیشتری را بخود جلب کند ، اما نسخه ی سوم بازی با مشکلات فراوان خود نام Driver را به نابودی کشید تا حدی که بازی نه در بین منتقدان با نظرات خوبی روبرو شد نه در بین گیمر با آن برخورد خوبی شد اما فروش نیمه خوب آن که مدیون طرفدارنش است باعث شد که سازندگان قصد ساخت نسخه ی جدیدی را کنند که وضعیت نسبتا مشابهی با نسخه ی سوم دارد اما کمی بهتر .و البته کمی هم تکراری ..


بازی حرکتی رو به جلو داشته است اما سرعت و شدت این حرکت خیلی کم است به طوری که می شود گفت بازی در شماره هفتم بالاخره به جایگاه گذشته ی خودش دست می یابد اما به اعتقاد ما بهتر است سازندگان در همین جا به عمر این سری بازی خاتمه دهند.بازی در شهر نیویورک و درسال 1978 شروع می شود .


شما در قالب شخصی که خودش را The Kid خطاب می کند و برای بدست آوردن پول و دست و پا کردن نام برای خودش وارد شهر شده است به انجام بازی می پردازید .


TK از 18 سالگی شروع به انجام کارهای خلاف کرده است و در ابتدا بیشتر نقش راننده را داشت تا اینکه به مرور از کارهای دزدی و رانندگی خسته می شود و وارد کار قاچاق مواد مخدر می شود ، بعد از مدتی او دستگیر شده و 28 سال به زندان می رود و بازی به زمان حال می رسد زمانی که TK آزاد می شود و قصد انتقام گیری را دارد. داستان بازی در دو بازه ی زمانی مختلف اتفاق می افتد و این امکان را به سازندگان داده است که بتوانند محیط های بازی را به دو صورت مختلف گذشته و آینده نمایش دهند و خوش بخشبختانه سازندگان تفاوت زیادی را برای نیویورک 38 سال پیش با نیویورک زمان حال قائل شده اند ..

Image

نکته ی جالبی که در این بازی وجود داشت تغییر شخصیت اول بازی بود..
در تمام نسخه های قبل نقش اول بازی یک پلیس مخفی بنام Tanner بود که در نسخه ی سوم توسط Jericko در یک مبارزه ی خیابانی در پایان بازی کشته شد .
شخصیت پردازی در بازی معنای خاصی پیدا نمی کند ، در مورد پیش زمینه ی هیچ کدام از شخصیت های فرعی اطلاعی به گیمر داده نمی شود و اصولا فرقی نمی کرد که این شخصیت ها چه ظاهری داشته باشند یا نام آنها چه چیزی باشد . نقش اول بازی هم همانطور که اشاره شد جذابیتی در حد نقش اول یک بازی را ندارد و معرفی درستی از او ارائه نمی شود .


بازی در دو بازه ی زمانی مختلف اتفاق می افتد که در هردو بازه ی زمانی محیط بازی کاملا متفاوت است و این احساس را به گیمر می دهد که واقعا بازی را در دو زمان مختلف انجام می دهد همچنین وسایل نقلیه و اسلحه ها هم کاملا متفاوت هستند .


ماموریت های بازی بیشتر شامل رانندگی و تعقیب و گریز هستند اما بدلیل ضعف بسیار زیاد هوش مصنوعی تعقیب کنندگان شما که بیشتر پلیس ها هستند هیجان بازی در سطح بسیار پایینی قرار دارد ، البته بخش رانندگی بازی از کنترل بسیار خوبی برخوردار است که این امر باعث بالا رفتن کیفیت این بخش شده است .تقریبا نیویورک به طور کامل در بازی حضور دارد و این باعث شده که محیطی بزرگتر از نسخه ی قبل را شاهد باشیم که در آن سه شهر حضور داشتند!

Image

سیستم تعقیب پلیس هم در بازی جالب است بطوریکه دو مدل سیستم تعقیب و گریز وجود دارد ، یکی مربوط به شخصیت بازی و دیگری مربوط به اتومبیل مورد استفاده است ، از طرفی همانند بازی MGS پلیس دارای زاویه دید هستند که اگر در این محدود شما دست به کار خلاف بزنید پلیس ها به سرعت به دستگیری شما اقدام می کنند

Image

Image


هوش مصنوعی بازی:


هوش مصنوعی بازی خیلی بد و افتضاح بود..
مثلا وقتی پلیس شما را دنبال میکند وقتی کمی گاز ماشینتان
را زیاد کنید..او شما را گم میکند..
در کل هوش مصنوعی بازی نصبت به سایر بخشهایش افتضاح بود..


Image

گرافیک بازی:


گرافیک بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد
علت اصلی این که گرافیک بازی خوب شده است گرافیک خود بازی
نیست بلکه میان پرده هایست که در بازی وجود دارد
تفاوت آنچنانی بین میانپرده ها و واقعیت وجود ندارد ، همه چیز در میانپرده ها دارای پرداختی عالی هستند از انفجار ها و شلیک های اسلحه تا حرکت های چهره ی شخصیت ها در هنگام صحبت و انتقال احساسات فراتر از عالی هستند

Image


نکات مثبت:


نکته های مثبتی را که باید اشاره کنیم
میان پرده های بسیار زیبا و واقعی است..همچنین تعقیب و
گریزهای بازی هم بسیار زیبا هستند..

Image

نکات منفی:


داستان بازی کمی تکراری بود..همچنین هوش مصنوعی
ضعیف و خسته کننده ی بازی تا حدودی
بازی را از تب و تاب داستان بازی انداخته بود...


در دید کلی باید بگم که برای طرفداران بازیهای ماشینی این بازی بسیار
زیبا و دلچسب خواهد بود...


Image 

+ نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1385ساعت 15:40  توسط ایمان  | 


Image

عنوان :God of War

سبک :Action

سازنده: SCEA

ناشر: SCEA

تاریخ انتشار :مارچ 2005

عرضه شده در : PS2

نویسنده: ایمان

Image

=================================================
هر چند میدونم این بازی قدیمی است ولی یکی از بهترین بازیهای نوع خودش است
=================================================

در خدای جنگ دنیای شهوانی اساطیر یونانی در برابر چشمهای شما به حقیقت میپیوندد.

کراتوس به یکی از شرور ترین جنگجویان یونان باستان تبدیل شده تا جایی که نمیتواند این قضیه را از دیگران مخفی کند این ناتوانی در پنهان کردن شخصیت خود زمانی اتفاق میافتد که او همسر و بچه خود را نیز به کام مرگ رهسپار میکند که با این عمل رنگ پوست کراتوس به سقید که مایه شرمساریست تغییر میکند.پس از این اتفاق کراتوس 10 سال در غم از دست دادن همسر و فرزند خود به سختی غذاب میکشد و در این مدت طولانی هیچگاه از رویاهای دردناک ان زمان رهایی تدارد. اوسرانجام تصمیم به سفر برای کشتن ارس (خدای جنگ) کسی که مسبب اصلی این شرایط میباشد،می گیرد. تا با این عمل خود خدایان از گناهان وی درگذرند. (هنگامی که کراتوس در یکی از چنگها در یک قدمی مرگ قرار دارد ارس را صدا میزند و از وی کمک میطلبد و زندگی خود را در اختیار خدای جنگ قرار میدهد.آرس هم با بستن شمشیرهایی به دستان کراتوس و نجات دادن وی او را بنده خود و جنگ و خونریزی می کند.) در این راه خدایان نیز همراه کراتوس خواهند بود و او را در این مسیر دشوار تنها نخواهند گذاشت و با دادن نیروهایی در مقاطی از بازی او را کمک میکندد .تنها راه برای نابود کردن ارس یافتن جعبه پاندورا(از اسطوره هاي يوناني) میباشد ازاين جعبه كه در معبدی در بالای تپه اي قرار دارد اهریمنان و نیروهای پلید يه سختي مراقبت میکنند.و کراتوس در راه بدست اوردن این جعبه سختی های زیادی را متحمل میشود.محیط جذاب ، گرافیک خوب و افکتهای بسیار زیبا و دقیق صدا، این مسیر دشوار را سرگرم کننده جلوه میدهد.

زمانی که بازی را اغاز میکنیم کراتوس بر فراز کوه المپوس یونان قرار دارد و با گفتن جمله: خدایان مرا رها کردند، خو را به سمت دریای اژه که در زیر کوه قرار دارد پرت میکند. درست در لحظه بر خورد کراتوس داستان فلش بک خورده و به سه هفته قبل باز میگردد زمانی که کراتوس در کشتی اسیب دیده ای که به سمت اتن در حرکت است قرار دارد و دشمنان در مقابل او قرار دارند شما از این لحظه کنترل بازی را بدست خواهید گرفت در طول این سفر کوتاه مدت دریایی با دشمنان تقریبا متوسط و رو به ضعیف از لحاظ قدرت رو برو خواهید شد به همراه چند اژدهای دریایی بسیار بزرگ که در چند مکان سر راه شما ظاهر خواهند شد در نگاه اول از بین بردن این موجودات دشوار به نظر میاید اما نحوه نابودی این موجودات به گونه ای طراحی شده که شما با از بین برن انها لذت فراوان خواهید برد برای این امرشما از حرکات ترکیبی کلید ها استفاده خواهید کرد.سرانجام کشتی در کنار دروازه اتن از حرکت باز می ایستد و شما به ادامه بازی خواهید پرداخت.در این بازی شما قادر به انجام کارهایی از قبیل: بالا رفتن از کوه، ،شنا کردن در کاخهایی که پر از اب شده اند ،بالا رفتن از طنابها،و عبور از مسیر های دشوار و تنگ خواهید بود. خوشبختانه شخصيت كراتوس در اين بازي مانند گلادياتور ها و جنگجويان يوناني كه قبل از اين در بازي ها و فيلم های مختلف که به نوعی از روی یکدیگر کپی برداری شده بودند،نيست.و مهمترين دليل اين مطلب شاید دو شمشيري باشند که با زنجیر هایی به بازوهای کراتوس نصب شده اند و از انها براي از بين بردن دشمنان استفاده ميكند.داستان بازی کشش لازم را دارا میباشد و شما هرگز در حین انجام بازی خسته نخواهید شد.گیم پلی بازی نیز بسیار خوب و روان طراحی شده و نقصی را نمیتوان به آن گرفت.ضربات کراتوس نیز بسیار سهمگین و زیبا هستند و از تنوع خاصی نیز برخوردار هستند و دشمنان خود را میتوانید با شیوه دلخواه خود از بین ببرید. البته زمانی میتوانید این تنوع و ضربات را مشاهده کنید که شمشیر های خود را Power Up کرده باشید این کار نیز با جمع اوری اجسام نورانی قرمز رنگی به نام Orbs که بعد از کشتن دشمنان از بدن انها خارج میشود و یا داخل جعبه هایی كه در طول بازي با انها برخورد خواهيد كرد میسرخواهد شد.علاوه بر اینکه میتوانید شمیر های خود را قوی و مستحکم سازید قادر به افرایش قدرت جادوهایی که از خدایان هدیه گرفته اید نیزمیباشید.در طول مسیر بازی از داخل بعضی از صندوقها اجسامی به شکل چشم و پر بدست می اورید که چشم مقدار جان شما و پر مقدار استفاده از جادو را از انچه که در ابتدای بازی بطور پیش فرض تعیین شده را افزایش میدهند. برای انچام این بازی و به اتمام رساندن آن پانزده ساعت در نظر گرفته شده است، هنگامی که بازی را به اتمام برسانید مراحلی را باز میکنید که توسط کارگردان بازی (David Jaffe) در نظر گرفته شده است و در بازی اصلی گنجانده نشده است همچنین میتوانید مراحل سخت تر (God Mode) و فیلم هایی که از مراحل تولید این بازی تهیه شده است را فعال کنید.

توجه به جزئیات فراوان گرافیکی و دقت در پردازش تصویر از نکات مثبت بازی میباشد که بر کیفیت اثر افزوده است. دقت در طراحی و ایجاد محیط هایی تاریک و جذاب که از سنتهای اساطیر یونان الهام گرفته شده است همگی به جالب توجه بودن این بازی به نحوه شایسته ای کمک کرده اند.ازنکات جالب و قابل ذکری که شاید برای اولین بار در ساخت دموهای میان بازی بکار رفته است میتوان به پرداخت دموهای میان بازی اشاره کرد.که در صحنه های جنگ و مبارزه کراتوس قهرمان اصلی جابجا و بسیار هنرمندانه بکار رفته است.بدین صورت : که همه چیز در یک فضای سیاه و سفید اتفاق می افتد. کاراکترها همگی فیکس شده اند.دوربین در میان این تابلوهای فیکس شده حرکتی استدی وار و نرم دارد ناگهان از میان این تابلوها تصویری جان میگیرد زنده میشود و به صورت رنگی در می آید و کاراکترها مبارزه میکنند تا یکی از رقبا مغلوب و کشته شود.سپس دوربین از روی این تابلو به تابلوهای دیگر پن میکند و حرکت ادامه می یابد. و سپس شما صحنه دیگری از این درگیری ها را مشاهده خواهید کرد.ریتم پلانهای بکار رفته در این تکنیک و سرعت جان گرفتن هریک از تابلوها بگونه ای تنظیم گردیده که احساس خشونت و شعله های خشم رقبا به خوبی در مدت کم آن دمو به بیننده القا می شود.

Image


از لحاظ موسیقی و همچنین افکتهای صوتی به کار گرفته شده به جرات میتوان گفت یکی از بهترین بازی های سالهای اخیر پیش روی شماست و افکتها نمیتوانند بهتر از این باشند، صدای برخورد شمشیر ها، صدای ریختن خون در مبارزه ها و صدای غرش دیو هایی که در مراحل مختلف بازی با انها روبرو میشوید، همگی بسیار کار شده و حرفه ایی هستند.موسیقی بازی نیز از تنوع بالایی برخوردار است. استفاده از ملودی های شرقی و بطور خاص یونانی در جای جای موسیقی و خلق فضایی اسطوره ایی و با عظمت بسیار هماهنگ با محیط بازیست. نه تنها از ریتم ان خسته نمیشوید.بلکه لذت فراوانی نیز خواهید برد به گونه ای که هنگامی که از محیطی وارد محیطی دیگر میشوید علاقه ای به تعویض موسیقی ندارید اما با گذشت زمان بسیار کوتاهی با موسیقی جدید همراه شده و از پخش شدن ان نیز لذت خواهید برد.

Image


جادوها:

Poseidon`s Rage : این جادو را در کشتی از خدای دریا دریافت خواهید کرد و با جرقه هايي كه مانند رعد و برق ميباشند دشمناني كه در اطراف شما قرار دارند را نابود ميكند در صورت Power Up کردن ان ميتواند تا انتها موثر واقع شود.

Medusa`s Gaze : این جادو را از یکی از خدایان دریافت خواهید کرد این نیرو این امکان را به شما میدهد که دشمنان خود را به صورت سنگ دراورید و با زدن چند ضربه انها را خرد کنید در صورت Power Up كردن ميتوان تا 360 درجه تمامي دشمنان رو به صورت قطعه سنگي دراورد.

Zeus Fury : این جادو را از زئوس خدای خدایان یونان دریافت خواهید کرد این نیرو امکان پرتاب توپهای الکتریسیته ای را به شما میدهد به وسیله ان میتوانید دشمنانی که در فواصل دور قرار دارند و مانع از پیشروی شما شده اند را نابود سازید و به راه خود ادامه دهید.

Blade of Artemis : این شمشير را از الهه ماه و شکار دریافت خواهید کرد اين شمشیر در صورت Power Up شدن از قدرت بسيار خوبي برخوردار خواهد بود اما از لحاظ سرعت ضربات تا حدی كند ميباشد.

Army of Hades : اين جادو را از هادس الهه جهنم دريافت خواهيد كرد اين نيرو چند سرباز را به پرواز در مياورد و اين افراد به شما كمك كرده و دشمنان شما را از بين ميبرند در صورت Power Up كردن اين نيرو و افزايش قدرت ان سلاح ارزشمندي براي شما در نبرد ها خواهد بود.

در آخر باید اضافه کنم این بازی رو به هیچ وجه از دست ندهید زیرا یکی از بهترین بازیهای تا به امروز PS2 میباشد.

Image

+ نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1385ساعت 15:37  توسط ایمان  | 

Image

عنوان : Stubbs the Zombie: in Rebel Without a Pulse

سبک: Action Adventure

سازنده: Wideload

ناشر: Aspyr

تاریخ انتشار : نوامبر 2005

عرضه شده : در PC, XBOX

سیستم مورد نیاز:

ویندوز 2000 یا XP /
پنیتوم-3 1.2 گیگاهرتز /
256 مگابایت رم /
64 مگابایت کارت گرافیک (nVidia GeForce 3 يا ATI Radeon 7500 و بالاتر) /
4 گیگابایت فضای خالی

3 cd برای کامپیوتر

و 1 dvd برای XBOX

نویسنده:ایمان خطر

Image

بازی از اینجا اغاز میشود که ادوارد{ستابز} به دست پدر دوست دخترش کشته میشود
چند سال پس از این ماجراها دوست دختر سابق ادوارد صاحب فرزندی میشود که بعدها تبدیل به یک میلیاردر شده و شهری را بر روی قبری که ادوارد بنا میکند
به این ترتیب روح ادوارد ناراحت و خشمگین میشود و برای انتقام بلند میشود
و شهر را به اشوب میکشاند

یک زامبی سبز پوست بنام Stubbs اما همین نقش اول چنان جای کار به سازندگان داده که باعث بوجود آمدن یک گیم پلی جدید شده است.
یک بازی وحشتناک ولی هیجان انگیز حاصل زحمات دست اندر کاران این بازی
زیبا است..نکته ی قابل توجه اینجاست که بازی ترسناک Halo را هم همین تهیه کننده ی
این بازی درست کرده بود

Image

در شهر PunchBowl در یک مسیر حرکت می کنید و همه ی آدم های شهر را به زامبی تبدیل می کنید حتی پلیس ها (شاید یکی از آن ها لئون کندی یا کریس ردفیلد باشد!) و چه لذت بخش است کشتن انسان ها و خوردن مغز آنها! زامبی هایی که شما بوجود آورده اید هم زامبی های دیگری را بوجود می آورند البته فقط آدم هایی که به روش زامبولی کشته شوند به زامبی تبدیل می شوند. لذت بخش ترین قسمت بازی که قسمت اعظم بازی را تشکیل می دهد. شما در این روش وقتی که دشمن حواسش به شما نیست یا ضعیف شده مغز او را می خورید که باعث می شود انرژی های شما با سرعت بیشتری پر شوند.

وقتی شما در شهر هستید و تعداد افراد زیادی شما را محاصره میکنند شما میتوانید
با ترشع گاز معده همه ی انها را تبدیل به زامبی کنید...ولی برای مدت کمی
همچنین این معده کارایهای دیگری را نیز دارد از جمله اینکه شما میتوانید
اگه اشتباه نکنم9 یا 8 بار معده ی خود را به طرف دشمن پرتاب کنید ..این معده به دشمن
میچسپد و هنگامی که این فرد فرار میکند معده نیز منفجر میشود و دوستان او نیز کشته میشوند.. و یا شما میتوانید معده ی خود را روی زمین بیاندازید و هر زمان که خواستید
منفجر کنید.
Image

یکی از جاهایی که به بازی لذت و شادابی میدهد زمانی است که شما
دست خود را از بدنتان جدا میکنید .. چون دست شما میتواند روی سقف حرکت می کند روی دیوار صاف هم حرکت می کند پس جایی نیست که دست شما به آن نرسد. البته استفاده ی این تکنیک در تسخیر آدم هاست. شما می توانید دستتان را به انسان ها نزدیک کنید و با در اختیار گرفتن سر آنها ، آنها را به تسخیر خود در آورید. از اینجا به بعد شما در نقش یک آدم بازی می کنید که اگر اسلحه هم داشته باشد می توانید از آن هم استفاده کنید و فردهای دیگر
را بکشید..این دست به سر ادمها میچسپد و شما میتوانید از او استفاده کنید..

در این بازی سراسر جذابیت شما میتوانید حتی کله ی خود را از جا بکنید و به اشخاص دیگر
پرت کنید در این صورت اشخاص دیگر تبدیل به زامبی میشوند
همچنین شما میتوانید زامبیهای دیگر را نیز کنترل کنید

Image


هوش مصنوعی:

هوش مصنوعی بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد..به طوری که در بعضی موارد
باعث مشکل برای شما میشوند.یعنی عکس العملهای خوبی از خود نشان میدهند


گرافیک بازی

هر چقدر که هوش مصنوعی بازی خوب و جذاب باشد گرافیک ان بد است
این بازی باید گفت گرافیکش من را یاد بازیهای2 سال پیش میندازه
ولی به هر حال بازی به قدری منوها و لحضات جذابی داره که مانع به چشم
خوردن گرافیک بازی شود

Image


نکات ضعف بازی

کوتاه بودن مراحل ...

اسان بودن مراحل بازی

دیر کشته شدن

مشخص نبودن جریان بازی


نکات قوت بازی


صداگزاری خوب بازی یکی از نکات قوتی بود که همه ی ما شاهد ان بودیم
همچنین حرفهای خنده دار انسانهایی که کشته میشوند خیلی زیباست
داشتن منوهای زیاد هیجان اور بازی هم یکی از نکات قوت بازی است


به هر حال من خودم شخصا این بازی را به همه ی شما پیشنهاد میکنم
و البته امیدوارم دارینوس ان را فارسی کند

Image 
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1385ساعت 15:35  توسط ایمان  | 


Image
Image

Call Of Juarez

سازنده:UBI SOFT
______________________
سبک:وسترن ماجراجویی
______________________
گروه سنی:16+
______________________
تعدادCD3 : CD و 1 DVD

Image

نگاهی کلی به بازی:

باز شاهکاری از شرکت بزرگ UBI SOFT دنیای یازیهای رایانه ای
را به لرزه درآورد.این شرکت که در ارائه بازیهای رایانه ای به سبک
وسترن هیچ تجربه ای نداشت و انتضار زیادی از این شرکت
در باره ی ساخت این بازی نمیرفت بعد از گذشت سالها بازی با
گرافیک فوقالعاده منتشر کرد که همه را شگفت زده کرد.
بازی Call Of Juarez از بهترین بازیها به سبک وسترن به شمار
می آید و گرافیک بازی فوق العاده میباشد جوری که برای اجرای
این بازی به حداکثر سیستم نیاز دارید.
این بازی 1 ماه زودتر از زمانی که شرکت ubi soft وعده داده
بود منتشر شد.
بازی Call Of Juarez از بهترین بازیهای سبک وسترن میباشد
که فعلا تا به این زمان رقیب خاصی ندارد.
قبل از این بازی بازی GUN که منتشر شد که نیبت به زمان خود بسیار
پیشرفت چشمگیری داشت.
ولی با منتشر شدن این بازی بازی GUN که نقدشو براتون نوشتم از
زبونها حذف شد.


Image

داشتان بازی:

داستان کلی بازی در رابطه با دو شخصیت مجزا که شباهت
زیادی به هم دارند و جدال آنها در طول بازی نشان داده می شود
است .نام یکی از آنها که هفت تیر کش بسیار قهاری است به نام
Ray Reverend که با توجه به اعمال زشتی که در گذشته انجام
داده است از کرده خود پشیمان است و توبه کرده و میخواهد گناهان
گذشته خود را جبران کند و کاراکتر دوم بازی جوانی است به نام Billy
که به خاطر مشکلات خانوادگی و درگیری با ناپدری خود از خانه فرار کرده
است.
نا پدری بیلی کسی نیست جز برادر ری ,پس از گذشت مدتی از فرار بیلی
مادر و ناپدری اش به قتل می رسند .ری بیلی را عامل اصلی این جنایت
تصور می کند و برای پیدا کردن بیلی راهی سفر می شود.از طرفی دیگر
بیلی خبر مرگ مادر و ناپدری را می شنود و برای پیدا کردن مقصر جستجو
را آغاز می کند.از لحاظ داستان بازی بسیار در سطح بالایی قرار دارد و فیلنامه
این بازی را یکی از بزرگترینهای هالیوود به نام ثریس اورکین به عهده داشته
است که در نوع خود بی همتا ست البته باید توجه داشته باشیم شرکت بزرگ
و مشهور Ubisoft پشت این بازی است.

Image
Image
این بازی زیبا شباهت بسیاری به بازی GUN که در زمان خود دنیای
بازیهای سبک وسترن را منفجر کرد دارد.
ولی گرافیک آن کاملا با این بازی تفاوت دارد به طوری که اگه بخوایم
از 10 بهش نمره بدیم به بازی GUN نمره ی5/4 و به بازی Call Of Juarez
نمره ی 9 رو میدیم.
البته این نمره قبل از منتشر شدن این بازی متفاوت بود ولی با منتشر
شدن ابن بازی جدید گرافیک آن کلا با گرافیک این بازی جدید تمایز
دارد.
ادامه ی نقد..........

Image

گرافیک بازی:

گرافیک بازی در صطح بسیار بالایی قرار دارد بگونه ای که برای اجرای
روان این بازی به کارت گرافیکی همانند Geforce 7900 gt لازم داریم
که مجهز به فناوری GDDR3 هستش.
البته در کارتهای گرافیکی 6600 , 6800 هم قابل اجرا هستش ولی
در مراحل آخر با مشکل روبرو میشه و نمیشه با آخرین رزولیشن بازیش
کرد.راستی برای اجرای راحت این بازی به 2 گیگ رم احتیاج دارید.
موتور گرافیکی این بازی واقعا عالی هستش به طوری که 1 واحد بیشتر
از موتور گرافیکی OBLIVION هستش.
دراین بازی سعی شده جزئیات بازی از کوچکترین قسمت تا کاراکتر ها
بی نقص طراحی شود این نکته را در همان زمان اولیه بازی می توانید
مشاهده کنید.در خلق جنگل ها و جشمه ها از تکنیک جدید
Crysi2 استفاده شده که باعث می شود Call of Juarez یک سر گردن
از بازیهای دیگر در سطح بالاتری قرار گیرد.
این بازی را از بسیار برخی جهات می توان شبیه بازی Quack IV از لحاظ
گرافیک سبک اکشن و دید اسحله و صحنه های جنگی Call Of Duty 2
داستان بازی Faranhit موسیقی Godfather است !با توجه به کیب امتیازات
بالا در نمایشگاه بین المللی بازیهای رایانه می توان این بازی را جز کاندیده های
بهتربن بازی سال قرار داد.
Image
Image

هوش مصنوعی بازی:

هوش مصنوعی بازی از نقاط قوت بازی هستش بگونه ای که
در اغلب مرحله ها با مشکل روبرو میشیم.
تو چند مرحله که باید مخفیانه حرکت کنیم که نقش اون رو هم
بیلی به عهده داره کوچکترین حرکت اشتباهی باعث مبشه که
شما را مثل آبکش سوراخ سوراخ کنن.
حتی قدرت نشانه گیری این بازی بیشتر از بازی GUN هستش به
گونه ای که اگر دشمن متوجه شما بشه و شما مثلا در پست یه گاری
پنهان شده باشید اگه کمی از بدنتون خارج از گاری باشه به طرف
اون عضوی که پنهان نشده تیراندازی میکنن.
هوش مصنوعی این بازی هرچند کمی سخته ولی به شخص اجازه میده
آزادانه تر حرکت کنن و آزادی عمل بیشتری داشته باشن.

Image

امکانات بازی:

شما در این بازی بزرگترین دوئل ها،انواع تیرانداری ها سوار بر
اسب و غرب وحشی را انجام میدهید و مطمئن باشید لذت
می برید .
از امکانات بازی عوض کردن سریع اصلحه ها و قابلیت سوار شدن
بر اسبها که در چند مرحله ی اول این امکان وجود نداره و دوئل ها
که تو هر مرحله باید با سردسته ی اون گروه دوئل کنید.
حتی وقتی به یه نفر تیراندازی میکنید جای گلوله
واضح هستش.
امکانات دیگر این بازی تیراندازی سوار بر اسب و شنا کردن در رودخانه است.
حتی قابلیت آهسته تیراندازی کردن که در دوئل ها باید از آن استفاده کرد.
Image
Image

نکات مثبت بازی:

بازم مثل همیشه من نکات مثبت بازی رو جمع بندی میکنم.
1:کنترل بازی که واقعا عالی و راحت هستش.
2:گرافیک بازی که در نوع خودش بینظیره.
3:هوش مصنوعی بازی که از نقاط قوت بازی به شمار میاد.
4:داستان بازی که روند بازی رو جذابتر میکنه.
5:سبک بازی که بسیار عالی و هیجان انگیز هستش.
6:امکانات بازی که واقعا فوق العاده هستش.
Image
Image

نکات منفی بازی:

اگه دست من باشه کلا نکات منفی نداره ولی شاید یکنواخت بودن
مراحل اولیه کمی خسته کننده باشه که اونم با کمی بازی کردن
عادت میکنین.
البته یکنواخت بودن مراحلش زیاد طول نمیکشه چون تو همون چند
مرحله ی اول یکنواخت هستش.
اگه واقعا به بازی های سبک وسترن
علاقه دارین این بازی رو اگه نخرین نصف عمرتون بر فناست. 
Image
+ نوشته شده در  جمعه پنجم آبان 1385ساعت 15:26  توسط ایمان  | 

شما در این بازی فرماندهی یک گروه زبده را برعهده خواهید داشت و باید به انجام ماموریت های مختلف محوله از نجات گروگانها گرفته تا موقعیتهای متفاوتی که به قدرت شلیک بسیار بالایی نیاز دارند ، بپردازید و طعم یک بازی فراموش شده با امکانات جدیدتر و پیشرفته تر را بچشید... 

  توسعه دهنده :

Irrational Games

  ناشر :

Vivendi

  سبك :

اکشن

  تاريخ انتشار :

بهار سال 2005

   

 

 

 

سري بازيهاي Swat تاریخچه طولانی و گوناگونی در دنیای بازیهای کامپیوتری دارد و این بازی برای اولین بار در دهه پیشین با سبک Puzzle-Solving simulation و با عنوان Police Quest : Swat وارد دنیای بازیها شد. سپس در سال 1998 Swat به سبک Real Time Tactical - استراتژی تغییر یافت و به Police Quest : Swat2 شهرت یافت. یک سال بعد Swat به یک بازی اول شخص فوق العاده تبدیل شد در حالی که بهترین بازی از این سری شناخته شد. این بار نام Swat3: Close Quarter Battle برای این بازی انتخاب شده بود. پس از گذشت چندین سال Swat به دست فراموشی سپرده شد ولی در این روزها Irrational Games سازنده بازی Tribes : Vengeance تمام وقت خود را صرف کار بر روی Swat4 می کند. یک بازی اول شخص واقع گرایانه که با استفاده از تاکتیکهای واقعی پلیسی به نظر یک بازی محبوب می آید. در Swat4 شما فرماندهی یک گروه زبده از نیروهای Swat را در میان ماموریتهای گوناگون به عهده خواهید داشت. از ماموریتهای خطرناک نجات گروگانها گرفته تا موقعیتهای متفاوتی که به قدرت شلیک بسیار بالایی نیاز دارند. ولی این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که در حین انجام ماموریتها در نقش یک افسر پلیس فقط هنگامی می توانید از اسلحه استفاده کنید که چاره دیگری نداشته باشید! وظیفه شما حفاظت و ارایه خدمات به مردم است و این امر با دستگیری مجرمانی که عدالت را بر هم می زنند تحقق می یابد نه با شلیک کردن به سمت آنها! این بدان معنی است که اگر شما مانند سربازی که درحال جنگ است رفتار کنید موفق به انجام ماموریت محوله نخواهید شد. انجام بازی به صورت تک نفره بسیار آسان خواهد بود. بعد از انجام یک عملیات آموزشی و کوتاه شما با مهارت های لازم نظیر کار با اسلحه ها ، نارنجکها ٬ نفوذ به مخفيگاه های دشمن و يك دوربين كه به شما اجازه جستجوي گوشه و كنار را مي دهد ، آشنا مي شويد. سپس اولين ماموريت شما آغاز مي شود. در آغاز هر مرحله ٬ شما خلاصه اي از وضعيت منطقه و همچنين اطلاعاتي در مورد متهم يا متهمان دريافت خواهيد كرد.
يك نقشه از منطقه كه اطلاعات فوق العاده كاملي را ارايه مي دهد و همچنین تصاویر متهمان در اختيارتان قرار مي گيرد. البته در بعضي از ماموريتها اين اطلاعات ارزشمند در دسترس نخواهد بود. بعد از خلاصه ماموريت نوبت به انتخاب تيم و اسلحه مي رسد. شما هدايت يك گروه 5 نفره متشكل از فرمانده تيم و دو گروه دونفره آبي و قرمز را به عهده خواهيد داشت. هريك از اعضاي گروه اسلحه های اوليه و ثانويه ٬ نارنجكهاي نورزا (Flashbang) ٬ گاز اشك آور ٬ لادري (براي بسته نگه داشتن درها) و مواد منفجره (براي منفجر كردن درها) با خود حمل مي كنند.
         

بطور كلي هريك از اعضاي تيم نقش خاصي را ايفا مي كنند. سنگين ترين اسلحه ها در اختيار مهاجم (Assaulter) تيم قرار مي گيرد. نفوذگر تیم معمولا یک شاتگان حمل می کند. در حالی که پیش آهنگ تیم اسلحه های بی صدا یا کم صدا حمل می کند که به او اجازه می دهد تا هرکس را که مانع پیشروی تیم می شود بدون ایجاد کوچکترین صدا از پای درآورد و سرانجام Team Pacifier اسلحه های بیهوش کننده در اختیار دارد که به او این امکان را می دهد که دشمنان را بدون اینکه آنها را بکشد ، از پای در آورد. در Swat4 شما می توانید از بین انواع مختلف مهمات ، اسلحه های مورد نظر خود را انتخاب کنید که این انتخاب بستگی به ویژگیهای دشمنانی دارد که با آنها روبه رو می شوید.
هنگامی که تیم شما مسلح شد ٬ ماموريت آغاز مي شود. اولين ماموريت در يك رستوران چيني اتفاق مي افتد. شما بايد در يك عمليات خطرناك به جستجوي منطقه پرداخته و مانع خريد و فروش اسلحه بشويد. از آنجايي كه افراد عادي هم در منطقه حضور دارند ٬ شما بايد به دقت مراقب اوضاع باشيد و كنترل منطقه را بدست بگيريد. شما علاوه بر اينكه كنترل يكي از اعضاي گروه را به عهده داريد ٬ مي توانيد به بقيه اعضاي گروه هم دستورات لازم را بدهيد. شما در نقش فرمانده گروه مي توانيد به تيم خود دستور بدهيد تا مثلا دري را باز كنند و وارد اتاقي شوند و يا از آنها بخواهيد كه اتاق را پاكسازي كنند. همچنين مي توانيد به هر گروه دستور خاصي بدهيد. مثلا از گروه آبي بخواهيد كه يك اتاق را پاكسازي كنند در حالي كه كه گروه قرمز اتاق ديگري را جستجو مي كند و يا مي توانيد از تيمتان بخواهيد كه از دو جهت مختلف وارد يك اتاق شوند. اين روش زماني مفيد است كه شما بدانيد متهمان و گروگانها در اتاق حضور دارند. بوسيله حمله از جهات مختلف شما شانس كنترل موقعيت را از دشمنان مي گيريد.
Swat4 به شما این توانایی را می دهد تا از زاویه دید بقیه اعضای گروه ، محیط را زیر نظر بگیرید. مثلا می توانید منطقه ای را که توسط تک تیرانداز شما نشانه گرفته شده مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که تک تیرانداز ، متهم را نشانه گرفته است. با این وجود شما قادر به حرکت دادن وی نیستید و فقط می توانید کنترل محیط را از دید او به دست بگیرید. قادر خواهید بود به متهم فرمان خلع سلاح داده و یا به افراد عادی دستور بدهید که روی زمین زانو بزنند تا به راحتی بتوانید به آنها دست بند بزنید. در پایان هر مرحله امتیاز شما ذخیره می شود و بعدا می توانید آن مرحله را دوباره بازی کرده و امتیاز بهتری کسب کنید.

        

هوش مصنوعی به کار گرفته شده در بازی فوق العاده بالاست! تیم شما بسته به نوع ماموریت ، تاکتیک ویژه ای را به کار می گیرد. اگر به آنها دستور بدهید تا دری را منفجر کنند ٬ ابتدا يك نفر مواد منفجره را كار مي گذارد و آن را فعال مي كند. به محض اينكه در باز شد ٬ يكي ديگر از اعضاي گروه گاز اشك آور يا Flashbang را به داخل اتاق پرتاب می کند و به محض اینکه منفجر شد ٬ اعضا با اسلحه های آماده شده وارد اتاق مي شوند. اگر آنها كسي را ببينند به او دستور مي دهند تا روي زمين زانو بزند و دستهايش را بالا ببرد. اگر شما تيري شليك كنيد ٬ دشمنان تسليم مي شوند ولي اگر تشخيص بدهند كه شما مسلح نيستيد و يا اگر اسلحه شما را نبينند ممكن است فرار كنند و شما را مجبور به تيراندازي كنند! در مورد بخش Multiplater بازی اطلاعات زیادی در دست نیست جز اینکه می توانید در مودهای Cooperative, Competitive, Team Oriented و تا سقف 24 نفر به صورت Online بازی کنید.Swat4 مانند بازی سال گذشته کمپانی Irrational یعنی Tribes : Vengeance از Unreal Engine بهره می برد که می تواند جزییات بسیار دقیقی را به نمایش بگذارد.
کاراکترها و اسلحه ها بسیار عالی طراحی شده اند و دموها بسیار طبیعی و بی نقص هستند. جزییات ریز بسیاری در بازی به چشم می خورند مانند پخش شدن تکه های چوب در محیط پس از منفجر شدن درها و یا دود حاصل از انفجار. برای اجرای این بازی حداقل به 1GHz CPU و کارت گرافیک GeForce2 به بالا نیاز دارید ولی اگر می خواهید از تمامی ویژگیهای گرافیکی بازی لذت ببرید ٬ به سيستم بسيار قدرتمندتری نياز داريد!
با وجود گرافيك و هيجان بسيار بالا و گيم پلي عالي ٬ Swat4 یک بازی بی نظیر در نوع خود به نظر می رسد که همه را به انتظار نشانده است تا در بهار امسال ٬ شاهد يك بازي عالي باشند.

منبع: WWW.BAZIDOT.COM

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم مهر 1385ساعت 10:23  توسط ایمان  | 

سه قهرمان اصلي سري بازي هاي Commandos اين بار بازگشته اند تا در جديدترين نسخه از اين بازي كه در سبك اكشن در حال توسعه مي باشد ، شما را همراهي كنند. بازي Commandos بعد از موفقيت هاي پياپي در سبك استراتژي آمده است تا موفقيت خود را در سبك اكشن نيز تكرار كند... 

 

  توسعه دهنده :

Pyro Studios

  ناشر :

Eidos Interactive

  سبك :

اكشن

  تاريخ انتشار :

بهار سال 2005

   

 

 

 

با اطمینان کامل می توانم بگویم که Commandos با ابتکاری که از خود در سبک استراتژی به خرج داد به عنوان یکی از بهترین بازی های این سبک شناخته می شود. محيط دو بعدی دو نسخه اول و موفقیت بی نظیر در این دو نسخه ، سازندگان را بر آن داشت تا اقدام به ساخت نسخه سوم از بازی در محیطی کاملا سه بعدی بکنند و به این مهم نیز دست یافتند و این بازی در نسخه سوم خود با موفقیت و استقبال زیادی از سوی طرفدارانش مواجه شد. نسخه چهارم بازی را می توان تنها نسخه ناموفق از سری بازیهای Commadnos دانست. بازیی که هیجان و زیبایی های نسخه های پيشين را نداشت و نتوانست موفقیت های گذشته را تکرار کند. به هر حال در حال حاضر کمپانی سازنده طی اخباری که در چند ماه گدشته منتشر كرد ، خبر از ساخت نسخه جدید این بازی داد. این نسخه از بازی به شکل یک بازی اکشن اول شخص مرتبط با جنگ جهانی دوم مي باشد و کار خیلی سختی برای رقابت با بازی های موفق این سبک پیش روی دارد. جالب است بدانید که انجام بازی توسط سه شخصیت مهم و به یاد ماندنی سری بازی های Commandos یعنی Green Beret ، Spy و Sniper ممکن خواهد بود. Green Beret با قدرت بدنی بالای خود در قلب عملیات تیم قرار داشته و در جنگ های تن به تن شما را یاری خواهد کرد. Spy نیز در نقش یک جاسوس و انجام حرکات مخفیانه قادر به نفوذ به قلب نیروهای دشمن می باشد و شخصيت Sniper نیز كه تك تيراندازي ماهر و بي همتاست در مواقع ضروری برای نابود کردن دشمنانی که برای شما دردسر ایجاد می کنند بسیار مفید واقع خواهد شد. بازی اگرچه اکشن می باشد اما ویژگی های یک بازی استراتژی نیز در آن گنجانده شده است. به عنوان مثال شما در طول بازی و با توجه به مقتضای مکانی که در آن حضور دارید باید یکی از این افراد را با توجه به مهارتی که دارند انتخاب کرده و بازی را با آن شخصيت ادامه بدهید.

       

در مورد ماموریت های شما در طول بازی باید بگویم که با توجه به نسخه های قبل Commandos در هر مرحله ماموریتی بسیار حساس و مهم از قبیل نابود کردن کشتی نازیها یا دزدیدن یکی از فرمانده های مهم نیروهای آلمانی و ... مي باشد كه عمليات محوله تاثير مستقيمي در سرنوشت جنگ خواهد داشت. در مجموع مراحل بازی در کشورهای فرانسه ، روسیه و نروژ می گذرد و همانطور که اشاره کردم در این بین با ماموریت هایی که انجام هریک اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت ، مواجه خواهیم بود و به عبارتی یادآور ماموریت های متنوع و مختلف نسخه های پیشین این بازی می باشد. سلاح های موجود در بازی نیز از تنوع بالایی بهره خواهد برد و شما خواهید توانست یک دشمن را به صورت کاملا مخفیانه و با چاقو بکشید و یا آنکه همان دشمن را با استفاده از اسلحه های دیگر همچون مسلسل نابود کنید. در مورد گرافیک بازی هرچند اطلاعاتی زیادی در اختیار نمی باشد اما از تصاویر منتشر شده ، می توان به دقت سازندگان در این زمینه اشاره نمود. صدا و موزیک های بازی نیز در صورت موفقیت ، همچون نسخه های پیشین خود هیجان کافی را در اختیار بازیکن قرار خواهد داد.

       

به هر حال باید گفت که ساخت نسخه بعدی این بازی برای طرفدارانش بسیار خوشحال کننده بود اما آیا واقعا این بازی خواهد توانست در برابر بازیهای پرطرفدار این سبک موفقیت های لازم را کسب کند و موفقیت قبلي خود را در سبک استراتژی اين بار در سبک اکشن تکرار کند ! آیا جاي خالي اين بازي در سبك استرات‍ژي كه آغازگر سبکی نوین بود ، احساس نخواهد شد ! سوالاتی که بارها و بارها برای طرفداران این بازی پدید آمده است و هنوز هیچ جواب قطعی برای آنها وجود ندارد. جالب تر آنکه دیگر بازی موفق این سبک یعنی Desperados نیز به سرنوشتنی مشابه ، خوشبختانه یا متاسفانه دچار شده است و این بازی نیز نسخه جدید خود را در سبک اکشن - استراتژی روانه بازار خواهد کرد. با تمام این اوصاف قبل از آنکه Commandos Strike Force منتشر شود ، نمی توان سخنانی قطعی مبنی بر موفقیت یا عدم موفقیت این بازی اعلام کرد پس بهتر است همه با هم به انتظار ورود این بازی بنشینیم.

 

منبع  http://game.persianblog.com/

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم مهر 1385ساعت 10:22  توسط ایمان  | 

نام اصلی بازی:king of the road

نام فارسی: سلطان جاده ها <این بازی فارسی نشده است>

شرکت سازنده:jowood

کسانی که از گروه بازیهای کامیونرانی دوست دارند باید بگم یک بازی قدیمی ولی جزاب که در ان می توان در هر قسمت نقشه بار زد در بین راه با ماشین های دیگر رقابت کرد یا کسانی که اهل ماجراجویی می توانند با زدن بار قاچاق و استفاده از جاده های خاکی میان برها از دست پلیس فرار کرده و بار را به مقسد برسانند در این بازی مثل بازیهای کامپیوتری دیگر که در ان قوانین و پلیس مزاهم هست !

ولی شما می توانید از دست پلیس فرار کنید دراین بازی اگر تصادف کنید به اندازه شدت تصادف کامیون خراب شده شما امکان تعویض کامیون خود را دارید شما میتوانید روی کامیون خود امکانات ببندید یا می توانید کامیون خود را با ماشین سواری تعویض کنید شما می توانید بار برای قسمتهای جنگی بزنید در این بازی ماشین از داخل نشان داده می شود و تمام امکانات یک کامیون یا ماشین واقعی را در ان می بینید البته شما برای بدست اوردن پول باید یا بار معولی و یا بار قاچاق زده تا بتوانید از امکانات مثل عوض کردن ماشین ها و...استفاده کنید

گرافیک: این بازی با اینکه با گرافیک 16 جواب میده خیلی با گرافیک خوبی است درخت/خانه/کوه/منظره و.....بسیار زیبا ساخته شده است

بعضی از دوستان از سرعت ماشین ها ناراضی بودن که این هم با نگاه داشتن دکمه <ctrl> درست می شود و در سر پیچ جاده ها هم کمک می کند که فرمان راحت تر به پیچد

 

 

در صورتی که مشکلی داشتید در قسمت سوال مطرح کنید با تشکر ایمان

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم تیر 1385ساعت 10:5  توسط ایمان  | 

نقدنام بازی:World of Warcraft
شرکت سازنده:Blizzard
تاریخ پخش:سال 2005
نویسنده:ایمان
باز هم از سری بازی ها warcraft محصول شرکت Blizzard.اما این باز متفاوت با بقیه نسخه ها.سبک بازی تغییر کرده(سبک قبلی Strategic بوده و به Role Playing تغییر کرده است).در این بازی شما با انتخاب گروه و شخصیت برای خود وارد دنیای بزرگ و شگفت انگیز Warcraft می شوید و باید با خطراتی که در این سرزمین بزرگ وجود دارد مقابله کنید.باید قدرت بگیرید تا بتوانید بر دنیای Warcraft مسلط باشید و بتوانید هر کاری که می خواهید انجام دهید.دنیایی که درگیر جنگ میان دو گروه خوبی ها و بدی ها است و شما هم می توانید یکی از تعیین کنندگان سرنوشت این جنگ باشید.

داستان بازی:
حدود ده سال از جنگی که میان نیرو های شیطانی و نیرو های خوب در گرفته بود می گذرد.جنگی که نیرو های شیطانی به راه انداته بودند و می خواستند شهر انسان ها یعنی Azeroth را نابود کنند.اما با اتحاد انسان ها و Elf ها و حتی گروهی از orc ها به نام Tauran جنگ به نفع نیرو های متحد و خوب تمام شد.اما این پایان جنگ نبود.طبل های جنگ باز هم به صدا در آمد و جنگ دیگری آغاز شد اما این بار تنها انسان ها در خطر نبودند بلکه همه در خطر بودند و باید در این جنگ شرکت می کردند تا بتوانند دنیای خود را نجات دهند و به مقاصد خود برسند.

گرافیک بازی:
سازندگان بازی بر روی گرافیک بازی بسیار دقت کرده اند.همه موارد بسیار زیبا طراحی شده است و جزئیات به خوبی رعایت شده است(مثل امواج رود ها و نور خورشید و غروب خورشید و ...).چهره های متفاوتی هم که برای شخصیت ها وجود دارد تا حدودی خوب طراحی شده است و در طراحی آن ها بسیار دقت شده است.گرافیک دمو بازی هم بسیار خوب و زیبا است و همه چیز مخصوصا چهره بازیکنان بسیار خوب طراحی شده است.

صدا گذاری:
صدا های شخصیت های بازی بسیار مناسب است.هم چنین موسیقی که در میان بازی پخش می شود هم خوب و مناسب با آن محیط است.از نکات جالب در صدا گذاری این است که شما حتی می توانید صدای خنده و یا گریه خود را نیز بشنوید.

امکانات:

-امکانات شخصیت ها:
شما در بازی می توانید یکی از دو گروه Alliance و Horde را انتخاب کنید و بازی نمایید.گروه Alliance شامل Human,Elf,Dwarf,Gnome و گروه Horde شامل Orc,Tauran,Troll,Undead است.هر کدام از این قبیله و گروهک ها برای خود سربازان و نیرو هایی دارند.در کل انواع سرباز ها و نیرو ها(Class) در بازی:
Warrior:جنگجو ها که قدرت زیادی برای جنگیدن دارند و با سپر ها و زره های آهنین خود به جنگ می روند.این گروهک قدرت جادویی ندارد.اما قدرت های جنگی بی نظیری دارد.یک جنگجو عمر(Health) زیاد هم دارد.جنگجو برای استفاده از قدرت از Rage استفاده می کند.Rage هم با جنگیدن پر می شود.جنگجو همه لباس های جنگی را می توند به تن کند.(لباس ها می تواند لباس معمولی زره و یا لباس چرمی و ... باشد.)
-برخی از سلاح ها و ... را همه نیرو ها و یا بعضی نیرو ها و گروه ها می توانند یاد بگیرند.مثال:
چاقو:همه می توانند یاد بگیرند.
چوب دست:Priest و Mage و Warlock می توانند یاد بگیرند.
و...
همچنین جنگجو می تواند تقریبا از همه سلاح های جنگیدن به جز چوب دست جادویی و عضا(Staff) استفاده کند(یعنی چنگچو می تواند از شمشیر و تبر و گرز و چاقو و تیرکمان استفاده کند)
-Paladin:یک Paladin همانند جنگجو است.اما تفاوت های کوچکی هم با آن دارد.Paladin بیشتر از گرز برای جنگ استفاده می کند.عمر زیاد دارد و می تواند جادو نیز داشته باشد(جادویی هایی مثل قدرت بیشتر و بهبود عمر و ...).یک Paladin هم اغلب لباس ها و سلاح های جنگجو را می تواند استفاده کند.
-Rogue:این سرباز قابلیت پنهان شدن و دزدی کردن را دارد.عمر متوسطی دارد و به جای جادو از نیرو(Energy) خود استفاده می کند.سلاح این نیرو چاقو است و تقریبا بیشتر لباس ها را می تواند استفاده کند.
-Priest:این نیرو قدرت ها متفاوتی دارد که بیشتر مربوط به جادو می شود.مهم ترین قدرت یک Preist امکان جان بخشی است.(یعنی زیاد کردن عمر یا خوب کردن عمر و یا زنده کردن یک فرد و ...).این نیرو بیشتر از جادو های مختلف برای نابود کردن دشمن استفاده می کند.سلاحش گرز و چوب دست جادویی(Wand) و عضا و چاقو است.لباس این نیرو هم لباس معمولی است. و عمر متوسط دارد.
-Mage:این نیرو هم بیشتر قدرتش جادو است.عمر کمی دارد و از جادو استفاده می کند.سلاحش عضا است.لباس های معمولی هم می تواند استفاده کند.
-Warlock:یک نیرو که تا حدودی به طرف تاریکی رفته است.قدرت این نیرو, نیرو های تاریکی است و از جادو های سیاه استفاده می کند.عمر این گروه متوسط است و از جادو استفاده می کند.سلاح اولیه اش چاقو است و لباس معمولی می تواند استفاده کند.
-Hunter:این گروه بیشتر قدرتش شکار و استفاده از تفنگ است.عمر متوسطی دارد و از جادو استفاده می کند.اگر هم قدرت بگیرد می تواند برای خود یک جانور داشته باشد که بسیار قدرمند است.سلاح اصلی این گروه تبر است و تقریبا همه لبسا ها را می تواند استفاده کند.
-Druid:نیرویی که می تواند خحود را شبیه جانوران کند.این نیرو عمر متوسی دارد و از جادو استفاده می کند.سلاحش عضا است و لبسا های معمولی استفاده می کند.
-Shaman:این نیرو قدرتش جادو است و سلاح اصلی اش گرز می باشد و لبسا معمولی دارد و عمر متوطی هم دارد.

شما برای شخصیت خود می توانید چهره و رنگ مو و مدل مو و رنگ پوست و ... انتخاب کنید.هر نیرو جادو و امکانات خاص خود را دارد.
برای به دست آوردن وسایل و امکانات شما نیاز به پول دارید.3 واحد پولی در بازی وجود دارد.برنز و نقره و طلا.هر صد برنز برابر با یک نقره و هر نقره برابر با 1 طلا می باشد.از دو راه می توانید پول به دست آورید:
1.جنگیدن و خرید و فروش:شما می توانید با دشمن بجنگید و از پول های آن استفاده کنید و وسایل او را بفروشید.(با کشتن دشمن تجربه هم می توانید به دست آورید)
2.ماموریت:شما می توانید از افراد مختلف ماموریت گرفته و با انجام آن ها پول و وسایل و تجربه(Experience) به دست آورید.
تجربه یا Experience برای گرفتن درجه(Level) نیاز است و شما با گرفتن درجه قدرت هایتان مثل عمر و قدرت بدنی و قدرت فکری و ... افزایش می یابد.هر درجه مقدار درجه متفاوتی دارد.هر چه درجه بیشتر باشد تجربه بیشتری هم می خواهد.اگر درجه شما از ده بیشتر شود یک امکان جدید جادویی نیز می گیرید.
بازیکن شما دارای کوله پشتی است که می تواند از آن برای حمل وسایل استفاده کند.شما می توانید چند کوله پشتی داشته باشید.چند نوع کوله پشیتی وجود دارد که انواع آن بر اساس رنگ و میزان اندازه آن است.

-امکانات خود بازی:
شما می توانید شخصیت خود را در همه سرزمین ها با استفاده از کشتی یا شنا کردن و یا راه رفتن و یا استفاده از پرنده ببرید.سرزمین هایی مثلAzeroth (سرزمین انسان ها)که شامل Storm wind و Iron forge ... می شود و یا سرزمین Kalimdor (برای Elf ها) و ...
شما بازی را به دو صورت اینترنتی و یا سخات سرور مجازی بازی کنید.
در صورتی از سرور بازی اینترنتی استفاده کنید می توانید با دیگر شخصیت ها حرف بنزید(حتی امکان فرستادن پیام خنده و یا خوشحالی و درود و هم دارید)
شما می توانید گروه هم تشکلی دهید.وقتی گروه تشکیل می شود تجربه های گرفته شده تقسیم می شود(در ضمن پول هم در صورت تمایل می تواند تقسیم شود).شما می توانید با افراد دیگر در بازی جنگ تک به تک و دوستانه هم انجام دهید.

در بازی شهر یا دهکده های زیادی وجود دارد که شما می توانید به آن مکان ها بروید تا خرید و فروش کنید و یا ماموریت بگیرید و یا به سرزمین های دیگر بروید و ...

زمان در بازی مشخص است و به هنگام شب همه دنیای Warcraft تاریک شده و به هنگام روز روشن می شود(همانند دنیای واقعی).البته در یک سری از سرزمین ها مانند سرزمین Undead ها همیشه شب است و هیچ نور و صبحی وجود ندارد ولی در سرزمین انسان ها هم شب و هم روز و نور وجود دارد.

شما امکان استفاده از نقشه هم دارید که به وسیله آن می توانید همه مکان ها را ببینید و یا یاران و بازیکنان دیگر را پیدا کنید.نقشه بازی می تواند نقشه شهری که شما هستید باشد و یا نقشه آن سرزمین و یا نقشه کامل دنیای Warcraft.


در کل این بازی یکی از بازی های زیبا در سبک خود است و در رده بهترین بازی های جهان قرار دارد.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین 1385ساعت 21:2  توسط ایمان  | 

نقد و تاریخچه Prince of Persia

سلام
قطعا امروزه اکثر بازی کننده ها Prince of Persia را تجربه کرده اند و يا حد اقل همه ی آنها اسم آن را شنیده اند.

پيش از آنكه به بررسي جديدترين نسخه از سري بازي هاي Prince of Persia بپردازيم ، بهتر است نگاهي كوتاه و گذرا به تاريخچه اين بازي در گذشته بياندازيم: :

Prince of Persia 1989: در حالي كه همگان در اين سال ها يگانه دستگاه بازي موفق را آميگا 500 مي دانستند و افراد معدردي صاحب رايانه بودند ، اين بازي براي آميگا و كاميپيوترهاي شخصي آن زمان روانه بازار شد. نسخه آميگاي اين بازي از گرافيك ، كنترل و نرمش حركات بالاتري از نسخه رايانه آن برخوردار بود . داستان بازي در مودد شاهزاده اي پارسي مي گذشت كه به زندان افتاده و قصد رهايي از زندان را داشت. اين بازي كه اولين پروژه جدي فردي جوان به نام Jordan Mechner بود مورد استقبال بالايي قرار گرفت و در آن دوران حدود بيش از دو ميليون نسخه فروش داشت. اين بازي حالتي ماجراجويانه داشت و در طول بازي با معماهاي زيادي مواجه مي شديد.

Prince of Persia 2 The Shadow & The Flame 1993 : بعد از آنكه نسخه نخستين مورد استقبال بسيار بالايي قرار گرفت ، سازندگان نسخه دوم آن را چهار سال بعد در اختيار علاقه مندان قرار دادند هرچند كه گرافيك بازي از پيشرفت قابل ملاحظه و چشمگيري برخوردار بود و محيط اطراف از تنوع بيشتري بهره مي برد ، اما بر خلاف فروش بسيار بالا نتوانست رضايت طرفدارانش را جلب كند و به عقيده بسياري از كارشناسان و بازيكنان هرچه قدر كه موارد مختلف در اين نسخه پيشرفت كرده بود اما هيجان حاكم بر آن افت كرده و به هيچ عنوان قابل مقايسه با نسخه اوليه نبود.

Prince of Persia 3D 1999: در اين سال ها بازي هاي سه بعدي شديدا مورد استقبال عموم قرار گرفته بود و در واقع نسل جديدي از بازي ها در اواخر دهه نود عرضه شده بود كه در اين بين بازي پرطرفدار Prince of Persia نيز از اين رويه پيروي كرده بود و نسخه جديد را با محيطي سه بعدي در اختيار علاقه مندان قرار داد. هرچند كه بازي از گرافيك بالا و خوبي بهره مي برد اما اين بار در كنترل مشكلات متعدد و فراواني وجود داشت كه عملا انگيزه و رغبت بازيكنان را براي ادامه از بين مي برد و همه اميدها و انتظارهايي كه از اين بازي مي رفت ، نقش بر آب شد.
.
Prince of Persia: Sands of Time
Image
این بازی اولین نسخه ی سه گانه ی جدید پرنس هست که در سال 2002 عرضه شد
در این بازی تا به حدی که بخواهید ما شاهد نو آوری بودیم و یکی از جالب ترین امکانات بازی برگرداندن-متوقف کردن زمان بود
بله در این بازی می شد که کنترل زمان را در اختیار گرفت
داستان این بازی پیرامون این بود که:
کشور ایران پادشاه قدرتمندی داشت که پایه و ستون کشور خود را بر اساس جادو و ستاره شناسی قرار داده بود
شاهزاده ی ایران پسری مغرور و از خود راضی بود که ما در نقش آن هستیم
به شاه(پدر ما)خبر می رسد که در کشور هندوستان ماهاراجه ای وجود دارد که دارای قدرت عجیبی هست
او شن های زمان را در دست دارد!!!
پدر ما هم که مجذوب آن می شود با لشکر کثیری به هند حمله کرده و توسط خیانت کاری های وزیر هند برای حفظ جانش سبب می شود که ما خنجر جادویی و ساعت شنی را به دست آوریم
پس از این پیروزی جشنی ترتیب داده و دوستان و پادشاهان دیگر را دعوت می کنیم و وزیر که جادوگر نیز هست مارا وسوسه می کند که فقط خنجر زمان که در نزد ما هست می تواند این ساعت شنی غول پیکر را باز کند و قدرت ان را نمایان سازد
در اینجا دختر مهارجه که اسیر شده است تقلا می کند که ما را از این کار باز بدارد اما کار از کار می گزرد و ما شن ها را آزاد می کنیم
این شن ها با پوست هر شخصی تماس پیدا کند او را به هیولایی اهریمنی تبدیل می کند که لشکر کسی می شود که دو نیرو را داشته باشد همان دو نیرویی که سبب می شود همه به هیولا تبدیل شوند جزآن دو نفر
-کسی که خنجر را دارد(خود پرنس)
-کسی که گردن بند جادوئی را دارد(فرح دختر ماهاراجه)
و وزیر هم با خواندن ورد های فراوان خود را ایمن می کند و آن لشکرش را بر زد ما برای به دست آوردن خنجر و گردنبند می فرستد
نه این یک بازی استراتژی نیست یک بازی اکشن ماجراجویی هست!!!
فرح به ما می گوید که این خنجر قدرت بیرون کشیدن شن ها و ذخیره ی آنها در خود را دارد و توسط آن می توان زمان را در اختار گرفت
و در نهایت با سختی های فراوان به ساعت شنی می رسیم که پرنده های اهریمنی وزیر آن را به بالای برجی انتقال داده اند
فرح به ما می گوبد خنجر را وارد قفل ساعت شنی کن تا همه چیز به سر جای اولش برگردد اما ما به او اعتماد نمی کنیم و به علت همین حماقت وزیر از راه می رسد و مجبور به فرار می شویم و چون خنجر یک بار به زمین می افتد ذخیره ی آن خالی می شود و نمی توانیم زمان را به عقب برگردانیم
و بعد از سختی های فراوان فرح به ما می گوید که وقتی کوچک بوده مادرش به او گفته است که وقتی در مشکل بزرگی گیر کردی بگو کاکولوکیا تا آن مشکل رفع شود و همین نیرو سبب می شود که ما به مکانی جدید راه پیدا کنیم راه دیگری برای رسیدن به ساعت شنی, یک میان بر اما داستان به همین سادگی ها هم تمام نمی شود زیرا در راه فرح جان خود را از دست می دهد و برای حفظ خنجر خود را فدا می کند
ما که کمی به فرح انس گرفته بودیم و بسیار عصبانی بودیم عزم خود را جزم کرده و به هر قیمتی شده به اتاق ساعت شنی میرویم و خنجر را در قفل آن فرو می کنیم و همه چیز را باز می گردانیم تا چند ساعت قبل از جنگ(همان جایی که بازی شروع شد)با سرعت تمام به سوی هندوستان رفته و با فرح شروع به صحبت می کنیم اما او دیگر ما را نمی شناسد
تمام جریانات و نقشه ی وزیر را برای او بازگو می کنیم و او کم کم باور می کند و همین هنگام که نزدیک جنگ هست وزیر وقتی کلمه ی خنجر را می شنود و می فهمد در نزد ماست برای به دست آوردن گردنبند و خنجر به اطاق وارد شده تا با لشکر توسط نیروی اهریمنی ای که می خواهد تشکیل دهد با ایران مقاابله کند
ما هم او را نابود ساخته و خنجر را تسلیم فرح کرده و وقتی نام ما را جویا می شود می گوییم کاکولوکیا!!!
داستان اولین قسمت این سه گانه به پایان می رسد
این بازی دارای گرافیکی چشمگیر نو آوری هایی عجیب بوده و داستانی بسیار جالب داشت که هر کسی را مجذوب به پایان رساندن آن می کرد و از بهترین های E3 زمان خودش و همچنین از بهترین بازی های زمان خودش بوده است
گرچه این بازی هنوز هم با گزشت 3 سال در سبک خودش چیزی از بازی های دیگر کم نمی آورد و اگر نسخه ی بعدیش نیامده بود بعید نبود که هنوز از بهترین ها باشد!!!
Prince of Persia: Warrior Within
Image
همان طور که از اسم این بازی حدس می زنید این بازی از خیلی لحاظ با نسخه ی قبل تفاوت دارد
پرنس ما با تجربه تر و عصبانی تر و جنگجو تر و البته خیلی قوی تر شده است
در ابتدای بازی فلش بک هست که در داستان به آن می پردازیم
داستان این بازی از این قرار بود:
هفت سال از لحظه ی خدا حافظی ما با فرح می گزرد
معلوم نیست که آیا جلوی جنگ به هندوستان را گرفته ایم یا خیر زیرا داستان آنقدر حساب شده و مرموز هست که نیازی به این جزئیات ندارد و در نسخه ی بعدی به این موضوع پرداخته شده است!!!
در این هفت سال پدر ما جان خود را از دست داده و ما شاه شده ایم
اما مرتب کابوس هایی میبینیم اما نه کامل
تا اینکه یک شب خواب می بینیم که داریم فرار می کنیم و یک موجود عظیم الجثه به دنبال ما هست و در آخر هم به بنبست می رسیم و آماده ی جنگ می شویم و موجود به ما حمله می کند
به حضور معتبر ترین پیشگو می رویم که پیر مردی است که با کور کردن چشمان خود چشم درونش را باز کرده و برای ما تعبیر می کند که
"تو در چند سال پیش ساعت شنی ای را باز کرده ای که در بر دارنده ی شن های زمان بوده است
و این شن ها متعلق به جزیره زمان(The Island of Time) هست
و هر کس که این شن ها را آزاد کند در سرنوشت او که در همان جزیره رقم می خورد مرگ نوشته می شود و آن موجود هم داهاکا(Dahaka) می باشد نگهبان شن های زمان که در دنبال گرقتن جان توست!
پرنس می گوید که زمان را باز گردانده است دیگر که اتفاقی نیافتاده است اما پیر مرد می گوید در یک بعد زمانی شن ها آزاد شده اند و تو سرنوشتی جز مرگ نداری و پرنس هم می گوییم به آن جزیره می رود و کاری می کند که شنی ساخته نشود و وقتی که شنی نباشد در نتیجه بی گناه شناخته می شویم
اما پیر مرد با نگاه اندوهگین خود به ما می گوید سرنوشت ما مرگ هست و با مرگ ما فقط آن بعد زمانی از بین می رود زیرا فقط ما در آن زمان بودیم و هیچکس نمی تواند سرنوشتش را عوض کند
پرنس بعد از حدود یک سال تحقیق و پرسش جای تغریبی جزیره را يافته و با ناامیدی و سپاه اندکی به سوی آن جزیره حرکت می کند
در راه کشتی ما مورد حمله ی موجوداتی عجیب با ماسک های اسکلت مانند که سرپرستی آن ها را زنی به نام شیدی(Shadee) بر عهده دارد قرار می گیریم و پس از جنگ با شیدی شکست می خوریم و به درون آب پرتاب می شویم
آب ما را به جزیره ی زمان می برد و در آنجا شیدی را می بینیم که با وارد شدن به دروازه ای شنی غیب می شود ما هم که می خواستیم از پشت به او حمله کنیم وارد دروازه شده و به زمان گزشته انتقال می یابیم
پس از کمی گشت و گزار وارد قلعه ای در آنجا می شویم که پر از همان موجودات عجیب اهریمنی هست و پس از از بین بردن آنها و رسیدن به حال بزرگ قعله می بینیم شیدی با یک زن در حال جنگ هست و دارد او را می کشد و پیش خوی می گوییم دشمن شیدی دوست ماست و با شیدی درگیر شده و او را می کشیم
اما در لحظه ی قبل از مرگش می گويد:
"احمق تو نمی توانی سرنوشتت رو عوض کنی"
از کایلینا (Kaileena) همان زنی که نجات دادیم می خواهیم که ما را در نزد امپراطور زمان ببرد اما او خود داری می کند و پس از اصرار کردن ما می گوید او در حال ساخت شن هست و هر کس را که ببیند می کشد اما پس از اصرار های دوباره ی ما می گوید که باید دو مکانیسم اجرا شوند تا بتوان وارد اتاق او شد و ما هم شروع به فعال سازی دو مکانیسم می کنیم که موجودات اهریمنی از آن ها حفاظت می کنند و با مشقت و سختی فراوان موفق می شویم و در راه چند بار با یک فرد عجیب با ماسک عجیب تر و داهاکا مواجه می شویم و از دست او فرار می کنیم و بالاخره دو مکانیسم را فعال کرده و در راه بازگشت دوباره آن مرد عجیب با ماسک را می بینیم که به سراغ ما آمده می پرسیم با من چی کار داری تو کی هستی اما همان لحظه داهاکا آمده و هر دو فرار کرده و داهاکا گیج شده و آن یکی مرد را گرفته و می رود
وارد اتاق امپراتور می شویم(قفل در را باز می کنیم) و در آنجا کایلینا را می بینیم
از او می پرسیم امپراطور کجاس اما او بدون جواب در را می بندد و در جواب تعجب ما از روی تخت سلطنت خود شمشیر هایش را به سوی ما می گیرد و ما را دعوت به جنگ می کند و می گوید من امپراطورم و فقط يکی از ما می تواند امروز سرنوشت خود را نجات دهد زیرا سرنوشت من هم مرگ هست اما به دست تو!!!
می گوید فکر کردی کی داهاکا رو فرستاد فکر کردی کی شیدی رو فرستاد اون من بودم و خلاصه بعد از اطلاع از این همه خیانت کاری های او با او جنگیده و او را می کشیم
شاد و مسرور از قلعه خارج می شویم به این امید که همه چیز تمام شد(من هم اول این فکر را کردم) اما می بینیم داهاکا در دنبال ما هست!!!
اما این بار در هر دو زمان و با شدت بیشتر سعی در کشتن ما دارد
و ما در می یابیم که آب داهاکا را ذوب کرده و مانع عبور او می شود
پس از تعقیب و گریز های متفاوت به طور اتفاقی وارد اتاق سرنوشت ها و رویداد ها می شویم و در آنجا از روي نوشته های روی دیوار می فهمیم که ماهاراجه وقتی ساعت شنی را دزدید داهاکا در دنبال او افتاد و او ماسکی را به دست آورد که توسط آن دوباره به زمان گزشته برگشت اما با ظاهری متفاوت و خود را در زمان دیگر کشت و سپس ماهاراجه ی دزد را نا بود کرد و داهاکا دست از سر او برداشت و در آ خر هم می خوانیم که پرنس شن های زمان را ساخته است و سرنوشت او هم مرگ هست!!!
یعنی حال شن ها به دست ما ساخته شده و به همین علت باید بمیریم!!!
فکر می کنیم که اگر ما آن ماسک را به چنگ آوریم و به زمان گزشته برویم و خود را در گزشته نابود کنیم دیگر ماسک برداشته شده و می توانیم به سرزمین خود برگردیم
از روی نقشه ای که پیدا می کنیم در ابتدای بازی حدود محل ماسک را حدس زده و آن را پیدا می کنیم و پس از زدن آن به همان مرد با ماسک و ظاهر عجیب غریب تبدیل می شویم و می فهمیم آن خود ما بودیم که می خواستیم بعد دیگر خود را بکشیم و در نتیجه هم اشتباهی داهاکا ما را با خود می برد پس باید بیشتر تلاش کنیم و به سبب نفرین روی ماسک مدام در حال ضعیف شدن هستیم
تمامی مراحل را از یک سمت دیگر و با یک شخصیت دیگر و از راه های دیگر می رویم و در بین راه شیدی و کایلینا را می بینیم که شروع به مجادله کردند شیدی می گوید:
"اون الان زندست آب اوردتش اینجا و کایلینا هم می گوید باید نابودش کنی اون در آینده من رو می کشه و شیدی می گوید اون خیلی قوی هست و گناه داره آخه از چیزی خبر نداره و جنگ شروع می شود و خود را می بینیم که آمده و شیدی را می کشیم اما از بس تعجب کرده بودیم و از یک سو هم فکر می کردیم بهتر هست در آخر او را به چنگ داهاکا بیاندازیم به جای خودمان وارد صحنه نشده و می گزاریم روال داستان پیش برود و در مکانیسم ها هم چند بار جان او را نجات داده و کمکش می کنیم تا لحظه ی موعود می رسد و با تمام توان فرار کرده تا داهاکا ما را نگیرد و این بار آن پرنس را بگیرد و این اتفاق هم می افتد و ماسک جدا شده و ما پرنس می شویم اما یک پرنس سفر کرده در زمان و یک پرنس هم می میرد همان پرنسی که در سرنوشت نوشته شده بود!!!(تو نمی تونی سرنوشتت رو عوض کنی تو باید بمیری هیچ کس نمی تونه!!!)
حال که از همه چیز خبر داریم یک راست وارد اتاق امپراتور شده و شمشیر آب را پیدا کرده(البته این بازی دو پایان دارد که در قسمت بعدی در این مورد کاملا توضیح می دهم)
حال دو راه حل دارید:
1.شمشیر را بر نداشته و ادامه داده:
وارد اتاق می شویم بالافاصله شمشیر های کایلینا را به فاصله ی دوری پرتاب کرده و از او خواهش می کنیم که با ما با بیبیلون بیاید سرزمین ما و قول می دهیم او را نکشیم اما او به ما اعتماد نکرده و ما او را به نزدیکی دروازه کشانده و در آن می اندازیم و به زمان حال می آوریم اما او باز شروع به جنگ کردی و با سختی بسیار و علی رغم میل خود او را کشته و می بینیم که داهاکا آمده جسد او را برداشته و می رود زیرا دیگر شنی وجود ندارد که ما مقصر باشیم ما هم به سوی شهر خود در حرکتیم که آنجا را در آتش می بینیم
2.شمشیر آب را برداشته و همان گونه با فریب هر دو وارد زمان حال می شویم اما این بار قبل از جنگ داهاکا ما آید و ما تصمیمی را می گیریم که بهترین کار هست
جنگ با داهاکا و نابودی او!!!!
با شمشیر آب خود او را نابود کرده و با کایلینا به سمت بیبیلون مي رویم و در راه می گوئیم که عاشق او شده ایم و وقتی به نزدیکی شهر می رسیم شهر را در آتش دیده و می بینیم که فرح هم اسیر گرفته شده است و فردی تاج پادشاهی ما را بر می دارد و می گوید هر آنچه تو داری منم دارم پس هر انچه که تو خواهی داشت منم خواهم داشت!!!
آن فرد کیست و چرا شهر در آتش هست و خیلی سوال های دیگر در نسخه ی بعد جواب خواهد داده شد!!!

مقایسه ی دو بازی :
در واقع با اینکه دو بازی در یک سبک و ادامه ی یکدیگرند نمی توان آنها را با هم مقایسه کرد!!!
زیرا هر کدام چیز هایی دارد که دیگری را کامل می کند
Sands of Time یک بازی ای بود با 80 % معما و20 % خشونت
و Warrior Within با 80 % خشونت و 20% معما
در هر دو داستان های قوی ای را شاهد بودیم که به مراتب داستان شماره ی 2 جذاب تر بود
هر دو بازی زیبایی بودند و نمی توان گفت کدام قشنگ تر هست
هر کدام را يک سبک بازيکنان بیشتر می پسندد برای مثال من نسخه ی دومی از این سه گانه را خیلی بیشتر دوست داشتم
اما اگر بخواهید از نظر فروش مقایسه کنید اولین نسخه محبوبیت بیشتر و دومین نسخه فروش بهتری داشت!!!
اگر از نظر موسیقی برسی کنم می توانید تا حدودی به منظور من پی ببرید
اولین نسخه بیشتر به ایرانی بودن و موسیقی های ایرانی( و آمیخته به عربی ) توجه داشت اما نسخه ی بعدی به موسیقی های راک و متال!!!
و عده ای به همین نسبت شکایت کردند که چرا موسیقی غربی روی بازی گزاشته شده است و من هم دقیقا جواب خود کمپانی یوبی سافت(UBI Soft) را می گويم:
نسخه ی دوم این سه گانه سبک خشنی داشت و بیشتر به جنگ پرداخته شده بود و بیشتر تلاش ما هم در ارائه دادن حس اتتقام به شما بود
یک حس نارو خوردن
حسی که قرار است تا آخرین خون بجنگید که بیگناه نمی رید!!!
یک حس قرمز رنگ خون!!!
و در واقع که در اون مکان(در جزیره ی زمان) گروه موسیقی ای قرار ندارند که بخواهند برای شما کنسرت بدهند و مانند این هست که دارید یک کتاب را می خوانید و در کنار آن هم ضبت صوت خود را روشن گرده اید و دارید موسیقی متال گوش می دهید!!!
اما با همه ی این ها باز هم در نسخه ی آخر این سه گانه شاهد موسیقی ایرانی خواهیم بود اما باز هم آمیخته به سبک های دلهره آور!!!


Prince of Persia: The Two Thrones
Image
این نسخه ی سوم و آخر این سگانه ی پرنس می باشد نسخه ای که می خواهیم آن را نقد کنیم
پرنس با کایلینا وارد بیبیلون می شود و آنجا را در آتش می بیند به کشتی او حمله شده و آب او را به بیبیلون می رساند
کایلینا را پیدا می کنید و او می گوید باید خود را بکشد تا شن های زمان دوباره فعال شده و جان پرنس را نجات دهد و با قربانی کردن خود شن ها را فعال می سازد
در آنجا دست گیر شده و پیر مرد پیشگو تمام افرادی را که هنوز زنده هستند و به دیو های اهریمنی تبدیل نشده اند را برای آزادی شما ترغیب می کند که با حمله به محل زندانی شدن شما,شما را آزاد سازند و این اتفاق می افتد و شما و فرح آزاد می شوید و با کمک مردم به جنگ موجودات اهریمری ای که شهر را تصرف کرده اند می روید ...
از داستان بازی فقط این هارو دقیقا می دونیم و بقیه ی چیز ها حدس و گمان هستند
در نمایشگاه E3 2005 در مورد این نسخه ی پرنس یک سری چیز ها گفته شد:
"این بازی که نسخه ی آخر از سگانه ی شن های زمان می باشد که ما (تیم یوبی سافت)در واقع دو نسخه ی قبل رو میکس کردیم با کلی امکانات جدید و زیبای دیگر!!!
در این بازی ما یک فرد دیگر را داریم به نام دارک پرنس که یک حالت دیگر پرنس هست که به شن های زمان آلوده شده است و در واقع ما این نسخه رو برای طرفداران دو نسخه و همچنین با امکانات جدید برای طرفداران جدید خلق کرده ایم
در بازی یک سری سیستم ایجاد شده که مهمترین آنها سیستم کشنده ی سریع (Speed Kill) می باشد
این سیستم بازی را کمی با سبک مخفی کاری آمیخته کرده است زیرا برای مثال به کمک این سیستم می توانید از روی دیوار دویده و خنجر خود را از حال قلاف بیرون بیاورید و با یک پش بلند دشمنان را غافلگیر کنید و با چند حرکت سریع نابودشان سازيد
که سیستم گشنده ی سریع حالت های کمبو هم می پزیرد که ابتدا از بالا سر بخورید سپس یک دشمن را با یک حرکت سری اسلوموشن (Slow Motion) شده از پای در آورید و سپس به سوی نفر بعدی پریده و با سلاح خود به طور خیلی سریع او را از میان ببرید
در این نسخه شما شاهر کمبو های دو نسخه ی قبل هم هستید و همچنین یکی از قسمت های هیجانی ای که نمی خواهم اطلاعات زیادی از آن به شما بگویم که برای شما سورپریز باقی بماند قسمت ارابه رانی هست که در آن به کمک ارابه سواری باید از یک نقطه به نقطه ی دیگر بروید و در راه هم از میان بر ها و حمله با دشمنان پیاده و دشمنان سواره در ارابه های دیگه هم برخوردار هستديددر مجموع باید بگویم این نسخه هر آنچه از پرنس انتظار دارید در آن هست (و به قول خودشون) This is the final BANG of this trilogy"
خوب اطلاعات جالبی بود اما اطلاعات بیشتری هم به مرور در سایت های مختلف توسط خود شرکت گزاشته شد
از جمله چگونگی تبدیل شدن پرنس به نیمه ی تاریکی آن که با فرو کردن خنجر در بدن خودش امکام پذیر هست و من فکر کنم به این طریق شن های زمان رو به خودش تزریق می کنه و همان طور که در اولین نسخه ی این سگانه شاهد بودیم که هر کس با تماس این شن ها چه می شود می توانید حدس بزنید دارک پرنس چیست!!!
البته او کینه ای خشن و بی رحم هست اما قدرت فکر کردن درست ندارد و مشکل بعدی کسی او را نمی شناسد!!!
و هر دو نیمه ی پرنس برای از بین بردن شخصی که تاج را بر سر نهاده است به کمک هم نیاز دارند
یک چیز عجیب دیگر دست راست پرنس هست که چه در حالت پرنس و چه در حالت دیگر تیغک هایی از آن خارج شده گویی زنجیری در آن فرو رفته!!!
بله یک لحظه در یک تریلر می بینیم که یک زنجیر به دور دستش افتاد و شروع به فرو رفتن در بدن او کرد
و نیمه ی دیگر او هم از همین جا شروع یه تعویض می شود
البته در اکثر جا ها هم می بینیم که پرنس بدون خواسته تیدیل می شود و همه را دور می کند از خودش چون به بک موجود خطرناک تبدیل می شود
سلاح نیمه ی دیگر پرنس یک زنجیر هست که از به هم پیوستن تیغه های برنده تشکیل شده و با آن هم عملیات مخفی کاری(سیستم کشنده ی سریع) و هم جنگ به قول معروف چشم در چشم می توان انجام داد!!!
در این بازی یکی از حرکت های جالب آن هست که با دارک پرنس زنجیر را به دور میله ای گره زده و شروع به چرخش می کنیم و هر آنچه در می آن ما و میله باشد را نابود می سازیم
در بازی ما داستان را نیز از زبان کابلبنا می شنویم
در کل ما فقط شمه ای از داستان می دانیم و باید شاهد یک شاهکار داستانی دیگر از این بازی باشیم

دشمنان بازی:
دشمنان این بازی از تنوع زیادی بر خوردارند از تیر انداز با تیر و کمان گرفته تا یک غول بزرگ که دست کم 10 برابر ما هست و چیزی جز مرگ نمی داند!!!

موتور گرافیکی و نور پردازی:
بازی از همان موتور قبلی قیلی با تغییراتی جزئی طراحی شده است اما در سیستم نور پردازی خیلی تغییرات جالب و زیبایی انجام شده
ولی مهمترین بخش از گرافیک که شاید همیشه سری شاهزاده ایرانی موفقیت خود را مدیون آن بوده همان تکنولوژی Pixel Shader و Vertex Shader باشد در واقع شاهزاده ایرانی یکی از اولین بازیهایی بود که از این استاندارد برای خلق تصاویر گرافیکی بدیع و خارق العاده استفاده می کرده و شاید به همین دلیل بود که یازیهای مانند Knights Of The Temple Conan علیرغم گراقیک بسیارخوب نتوانستند به نسخه اول شا هزاده رقابت تنگا تنگ و شانه به شانه ای داشته باشند در ابتدا همه این تکنولوژی را تنها مناسب بازیهای در اینگونه سبکهامی دانستند ولی اکنون شاهد هستیم که بازیهای اکشن اول شخص از قبیل Medal Of Honor:Pacific Assault و Project Snowblind و The Chronicle Of Riddick و Deus Ex:Invisible War و غیره نیز از این استاندارد استفاده می کنند.

طراحی شخصیت ها:
در طراحی شخصیت ها تغیراتی انجام شده که مهمترین چیز همان دست راست پرنس هست که تا بازی نکنیم جریان آن را نمی فهمیم!!!
اما در ظاهر پرنس هم تغییراتی انجام شده که او را بیشتر شبیه ایرانی ها کند اما هنوز ادامه ی نسخه ی قبل باشد!!!
در لباس او به کل تغییر داده شده و دو لباس یکی سفید و دیگری همان اما بدون بلوز می باشد
در طراحی کالینا هم تغییراتی انجام شده از جمله لاغر تر شده و گویی خالکوبی هایی اصافه شده
طراحی فرح هم به کلی تغییر کرده و خیلی بزرگ تر , پخته هر و خشن تر شده است و در هندی بودن او هم سعی کردند زیرا ما از 7 سال پیش اورا ندیدین اما حد اکثر دو روز بعد پرنس و کایلینا رو می بینیم!!!
دارک پرنس هم با مو های موج خورنده و عمودی در هوا , پوستی سیاه , نقش های جالبی که در دست راست پرنس هم هست در کل بدن و شاخک هایی در سر کتف هایش ,چشم هایی بدون مردمک و لبخندی انتقام جویانه شاهد هستیماشتباه های یوبی سافت
اما یوبی سافت در ساخت سری پرنس خیلی اشتباه هایی هم کرده است و آن هم عجله و از این شاخه به شاخه ی دیگر پریدن هست که خوشبختانه با شانس زیادی که داشته است تا به حال به سودش شده است اما ممکن نیست همیشه این جور باشد
برای مثل در هنگام ساخت Prince of Persia: Sands of Time در تریلر E3 این بازی چیز های عجیبی شاهد بودیم که در عکس های زیر می بینید:

همچنین برای مثال برای کشتن پرنده ها هم باید خنجر را در آنها فرو کرده و مقصر اصلی نیز وزیر نبوده و موجودی دیگر بوده!!!
در پرنس 2 هم در نریلر های اولیه اش جنگ هایش خیلی مضحک و بدون موسیقی بوده و در مورد داستان چیز های دیگری گفته شده که بعدا تغییر نظر داده شده!!!
اگر برای E3 یک سری تریلر خیلی زیبا و هم چنین گیم پلی های عالی بسازند حتما در فروش و محبوبیت تاثیر به سزایی دارد زیدا هرکس از هر سبکی بازی آن ها را می بیند و شاید مجذوب شود و دوستانش را هم مجذوب کند مانند God Of War که گیم پلی اولیش به جدیدترین قبل از انتشارش زیاد تفاوتی نداشنتد و هردو زیبا بودند

برای مثال در پرنس 3 ابتدا دارک پرنس فردی با موی سفید و یک جلیقه و با رفتم در آتش به وجود می آمد(یک نکته ی مهم که در آن زمان هم از دست راست شروع به تبدیل می شد و دست راستش همان گونه با تیغ ها مانده است!!!) و یک افکت اعصاب خورد کن هم داشت پرنس هم همان لباس های اولیه را داشت اما حال خیلی عوض شده است
اگر در آن زمان دارک پرنس را مرموز نگه می داشتند و روی لباس پرنس دقت می کردند شاید بهتر بود یا حد اقل مثل آخر شماره ی قبلی 1 لحظه نمایش می دادند
ابتدا برای پرنس ته ریش و چشم قهوه ای گزاشتند اما استقبالی نشد و حال دوباره بدون ریش و چشم آبی شده است!!!
و یک چیز جالب در IGN نوشته بود که وقتی در کنار هم جمع بودند یکیشون می گه خوب دارک پرنس رو چه کنیم(که منظورش کسی که تاج رو برداشت بوده) و یکیشون می گه دارک پرنس همون پرنس هست و چطوره بتونن با اون بازی کنند؟ یکی می گه مگه می شه یکی می گه چوب وقتی می سوزه سیاه می شه, تاریک می شه پرنس هم در آتش دارک می شه و یکی دیگه هم عکس دانته در مجلش بوده و از روی اون دارک پرنس رو طراحی می کنند اما حال خوشبختانه تغییر نظر دادند و دارک پرنس امروزی که با شن آلوده شده رو طراحی کردند
یا همین دو پایانی پایان اصلی رو به صورت مخفی گزاشتند نمی گم بد هست اما تو اولی هم اگه نشون می داد کایلینا در وسط جنگ هنوز نمرده و داهاکا اون رو میگیره و شما داهاکا رو می کشید(که می شد 1 مرحله باشد)و باز هم با کایلینا بر می گشتید و حالت دوم فقط بیشتر نشون می داد این موضوع رو خیلی بهتر بود و این نشون می ده اون موقع هنوز چیزی از داستان نسخه ی بعد در ذهن نداشتند و می خواستند ببینند مردم از کایلینا خوششون می آد یا بدشون می آد!!!!


نتیجه گیری کلی:
Prince of Persia: The Two Thrones دقیقا همون چیز هایی رو داره که فکرش رو می کنید و خیلی چیز ها داره که حتی فکرش هم نمی کنید با یک داستان قوی
همانطور که شما قوی تر شده و دارای نیمه ی دیگر می باشید دشمنانتان هم خیلی قوی تر شدند پس فکر نکنید یک بازی ساده تر در پیش رو دارید چون خیلی هم بیشتر شده اند
از الان این بازی در IGN 9.2 گرفته که این خودش خیلی هست و معمولا بعد از انتشار هم این امتیاز کمی بیشتر می شود
نسخه ی اول نو آوری داشت و باعث شد خاطره ی آن را هرگز فراموش نکنیم نسخه ی بعد باید امتیاز کمتری می گزفت و هیچ جای تعجب ندارد چون همه انتظار داشتند به همان اندازه ی نسخه ی اول نو آوری داشته باشد و همه هم اول پایان اول را دیدند و خیلی بعد از رای گیری پایان دوم را بازی کردند و همچنین اگر شما تجربه ی یک چیز خوب را داشته باشید برای بار دوم که به آن می رسید کمی تو حالتان زده می شود(ضد حال)
اما نسخه ی آخر معقوله ای جدا دارد زیرا آخرین این سگانه هست و خواه نا خواه ابتدا از آن بد گفته می شود و سپس خوب و سپس یک افسانه می شود و فروشش خیلی خیلی باید بالا باشد چون همه به آن جذب می شوند
اما در کل به یاد داشته باشید
One Warrior but Two Thrones its Prince of Persia: The Two Thrones
The Final BANG of this Trilogy
و یک خبر خوش هم اینکه مطمئنا این نسخه ی پایان این سگانه هست و تا دو , سه سال دیگه شاهد پرنس با ظاهری جدید ,نو آوری ای جدید و یک بازی افسانه ای دیگر باشید چون خودشون گفتند تیم ما فعلا خیلی خسته شده اما خستگی انها حد اکثر تا دو , سه سال بر طرف می شود

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین 1385ساعت 20:49  توسط ایمان  | 

تحلیل

C&C Generals Zero hour

نام بازی:Generals Zero hour

 

سبک:Strategy

 

این بازی یک بازی Strategy عالی است که بیان گر جنگ های امروزی میان کشور هاست.در بازی چیز هایی وجود دارد که به درد می خورد(در نقشه ها)

چاه نفت:که برای پول سازی خوب است و با تصرف ان هر چند ثانیه 220 دلار می گیرید.

نیروی کمکی:ساختمانی که به وسیله آن می توانید هر 2 دقیقه نیروی کمکی از آسمان در یافت کنید.

ارزان کننده:باعث ارزان تر شدن قیمت ها می شود.(تانک ها و...)

ساختمان:برای دفاع

برج:برای مستقر شدن و دفاع کردن

ماشین:برای سوار شدن و منفجر کردن

موتور:البته این یکی را نیرو های Gla هم دارند ولی شاید در مراحل به طور طبیعی در نقشه هم بود.می توانید با آن از کوه ها هم بالا روید.

سه قدرت اصلی در این بازی:

 

GLA:

که مخفف  Global liberation army است.این نیرو ها مربوط به کشور های خاورمیانه و اطراف آن است.برخی نکات و امکانات مهم در مورد این نیرو:

 

Tunnel network:که با ساخت آن سرباز یا نیروی تانک و ... را میتوان در تونل دیگر برد(حمل و نقل از راه زی زمین)

Jarmen kell:تک تیر انداز ماهر که می توان راننده ماشین را هم بزند.همچنین وی نامرئی است(استتار)

Scorpion:تانک خرچنگ.می تواند شیپرفت موشک را هم روی خود دارا بشاد.

Scud luncher:تک موشک انداز از فاصله دور.

Scud storm:بمب موشکی مخصوص گروه Gla.

Terrorist:افرادی که به خود بمب بسته اند و آماده اند تا به زیر تانکهای دشمن رفته ویا هر چیز آن را نابود کنند.

Toxin Tractor:ماشین حمل مواد شیمیایی که بیشتر برای کشتن سربازان کاربرد دارد.

از حمله امکاناتی که باید با داشتن درجه گرفتRank (برای گرفتن Rank باید دشمن بکشید)

تونل زیر زمینی برای حمله از پشت به دشمن از طریق زیر زمین و سرباز نامرئی(در همه جا ظاهر می شود)موشک انداز و هواپیمای شیمیایی و...

 

 سه جنرال در آن فرماندهی اصلی را بر عهده دارند:

 

Gla:نیرو یی که مخلوط سه فرمانده دیگر هست و از هر کدام یک قدرت دارداز قدرت این نیرو می توان به Murder tank اشاره کرد می تواند پیشرفت کند و به تانک 3 لول هم تبدیل شود.

 

General Juhziz(Demolition):یک فرمانده ایارنی متخصیی در امور مواد منفجره.بمب های انفجار او بیشترین اثر را دارد و ترورسیت ها ی وی قدرت خارق العاده ای دارند.موشک های وی قوی تر و انفجاری تر است.سرباز تک تیر انداز قابلیت تیر اندازی هم دارد.

Dr.Thrax(Toxin):فرمانده عرب که دکترای شیمی دارد و در مواد شیمیایی استعداد مخصوصی دارد.دفاعی های او شیمیایی است و تقریبا همه چیز را به مواد شیمیایی مرتبط ساخته حتی بمب های اتمی خود را.یک پیشرفت جدید هم برای ماود شیمیایی دارند که Anthrax gamma است و مواد شیمیایی را خیلی  قوی می کند.

Prince Kassad(camoulflage):شاهزاده مصری که استاد در مخفی کاری و استتار است و می تواند خود و نیرو هایش را استتار کند.از امکانات وی داشتن دزد است که می توانید به راحتی به همه چیز دشمن دستبرد بزنید.

 

China:

نیروهای چینی که در شرق آسیا مستقر هستند.بمب های اتمی این نیرو ها و نیروگاه هایشان معروف است.

نیروی هایی که می توان با درجه گرفتن داشت(Ranks)

مثل ECM(بیکار کننده)  و سرباز چتر باز و هواپیمای بمب انداز و Artillery range(رگبار)و...

از جمله امکانات مهم:

Nuclear bomb:بمب هسته ای قوی

Gattlin cannon:دفاعی رگباری که بیشتر برای نابود کردن سرباز مناسب است.

Bunker:سنگر که در آن می توان سربازان را جمع کرد تا از مقر مورد نظر دفاع کنند.(ظرفیت 5 سرباز)

Black lotus:یک هکر خوب که می تواند تانک ها ی دشمن را از کار اندازد و از دشمن پول دزدد و ساختمان های دشمن را برای خود کند.

Overlord:تانک بسیار قوی چینی ها که می تواند تیر انداز رگباری و رادار و سنگر باشد.

Dragon tank:تانکی که منبع آتش است و برای سوزاندن سرباز دشمن خوب است.

ساختمان های مین گذاری شده:ساختمان های این نیرو ها می توانند مین گذاری هم شوند.(اطرافش)

Ecm tank:تانک بیکار کننده نیرو ها.

Angry mob:سربازان خشمگین

سه قرمانده اصلی:

China:نیروی کلی که تا حدودی از هر فرمانده قدرتی را دارد.

 

General tao(Nuke):متخصص در بمب های اتمی که حتی هواپیماهای میگ خود را بابمب هسته ای مجهز می کند.تانک های او نیز این قدرت را دارند و با آن دشمن هم نابود می کنند.راکتور های این فرمانده خیلی قوی تر از دیگران است و از قدرت هسته ای برخوردار است.

Generals Fai(Infantry):در امور نظامی با سربازان استاد است.سرباز های مجهر به M4 او قدرتش را 2 برابر کرده است.همچنین سربازان و افراد ارزان تر و هواپیما های یورشی از جمله امتیازا این فرمانده است.هکر های کامپیوتری او با هکر مخصوص دیگر نیروه Black lotus برابری دارد و او بجای هکر مخصوص یک هکر حرفه ای قوی تر از همه داردSuper lotus که در ظرف مدت چند ثانیه دشمن را هک می کند.سنگر های این نیرو قدرت و طرفیت بیشتر دارد(10 ظرفیت سرباز)

General Qui(Tank):او در ساخت و جنگ با تانک با ساتعداد است و تانک امپراتور او قوی ترین است.نیرو های او گران است اما در عوض تانک های ارزان تر و بهتر و کامل تر را در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی با همان ها جنگ را می برید.

 

USA:

نیرو های امریکایی که امتیازشان تکنیک برتر است.

امکانات مهم

دفاعی موشک انداز

بمب لیزریParticle uplink cannon:یک لیزر که نابود کننده است.

Colonel borton:یک کلنل خوب و قوی با قابلیت بمب گذاری و شلیک به دشمن با رگبار.او از کوه هم بالا می رود.

تانک Tomahaawk:با موشک های تعقیب کننده.

تانک Crusader:که تانک خوبی است وبرای نابودی تانک های سنگین به کار میرود.

Microwave:برای بیکار کردن ساختمان ها و دفاعی ها به کار می رود.

هلی کپوترCommache :با سرعت زیاد و 4 موشک.

Flashbang:برای کور کردن موقت سربازان دشمن.

درجه ها(Rank)

بمب هوایی و رادار برای شناسایی دشمن و هواپیماهای A4 برای تیربار و..

 

سه فرمانده اصلی:

USA:مخلوط 3 قدرت به همراه مقداری قدرت جدید...

General Granger(Airforce):فرمانده نیرو هوایی که بسیار در هوا خوب مانور می دهد.هواپیما های او قابلیت استتار دارند.از امتیازات او سلطان Raptor هاست(King raptor) همین طور او قدرت خبر کردن هواپیمای Mother of all bombs  را دارد.

 

General Townes(Laser):قدرت لیزر حامی اوست.دفاعی های لیزر به او قدرتی عجیب داده است.تانک های لیزری او که با برق کار می کنند می توانند به راحتی 3 تانک خرچنگ را نابود کنند(خرچنگ بدون موشک)

 

General Alexander(Super weapons):

فرمانده ای که قدرتش سلاح های هسته ای اوست.لیزر هسته ای او از همه قوی تر است و دوام بیشتری دارد.کلنل بارتن او هم ارزان تر است.نیرو گاه های او هم بسیار قوی هستند و می توانند هر کدام به تنهایی جواب گو یک بمب لیزریParticle cannon باشند.دفاعی این نیرو قوی است و نیرو دشمن را در جا بیکار می کند.

 

سيستم مورد نياز:

Pentium 3

Ram256

Card Graphic 64 MB

Win98/2000/XP

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین 1385ساعت 20:42  توسط ایمان  | 

نقد بازی ریدیک

سلام دوستان. این هم از نقد بازی فوق العاده زیبای ریدیک . امیدوارم مورد رضایت شما واقع بشه. فقط نظر یادتون نره.


مقدمه:
بازی riddick در ماه های آخر سال 2004 عرضه شد. اگر چه اگر این بازی زودتر عرضه شده بود می توانست جوایز بیشتری را به خود اختصاص دهد و حتی بالاتر از دووم 3 و هالف لایف 2
مقام بهترین بازی اکشن اول شخص را از آن خود کند اما با این حال توانست جایزه ی بهترین بازی ساخته شده از روی فیلم را به خود اختصاص دهد. این بازی از روی فیلمی به همین نام ساخته شده است که هنرپیشه ی نقش اول آن)) ون دیزل(( است که در بازی هم riddick را با چهره و صدای خود او می بینیم.

داستان بازی :
داستان بازی از آنجا آغاز می شود که riddick با یک غول برفی مبارزه می کند و موفق می شود اورا شکست دهد سپس صدای نامعلومی با او صحبت میکند و داستان به عقب باز می گردد و بازی آغاز میشود...
دردموی مرحله ی اول بازی riddick در یک سفینه قرار دارد و از او مانند یک جانی خطرناک محافظت می شود و مرحله ی بازی را که حالت آموزشی دارد شما در فکر riddick بازی می کنید.بعد از این مرحله بازی با یک تتراژ زیبا مانند فیلم ها در زندانbutcher bay آغاز می شود .
بازی در کل از سه قسمت کلی و 33 مرحله تشکیل شده است.
در قسمت اول شما در زندان معمولی قرار دارید در این قسمت با کشتن یک زندانی برای زندانی دیگر و انجام کارهایی برای زندانیان ذیگر باید وسایل مورد نیاز را برای فرار تهیه کنید. محیط زندان بسیار عالی شبیه سازی شده است و وسایلی که تهیه می کنید چیز هایی هستند مانند پیچ گوشتی و یا تکه ای شیشه یا فلز که به عنوان وسیله ی دفایی مورد استفاده قرار می گیرند . در ادامه ی فرار riddick از دالان های زیرزمینی عبور میکند که باید با موجوداتی نیز در آنجا مبارزه کند اما زمانی که باتری چراغ قوه ی riddick تمام می شود بازی دلهره آور و ترسناک می شود. پس از اینکه او از دالان ها عبور میکند قدرتی میگیرد که بوسیله ی این قدرت می تواند در تاریکی هم ببیند و این قابلیت کمک بسیاری در تول بازی می باشد . پس از این جریان riddick می خواهد که یکی از افراد مهم زندان را که یکی از سر نگهبان ها است بکشد ولی وقتی اورا زخمی میکند نگهبان ها می رسند و او را دستگیر می کنند و از این جا به بعد قسمت دوم بازی آغاز می شود ...
در این قسمت ریدیک را پس از دستگیری به زندان زیر زمینی می برند در آنجا اگر کوچکترین خطایی انجام دهد تفنگ های روی دیوار او را می کشند بنابر این باید بیشترین احتیاط را به خرج دهد . در این قسمت او باید در مسابقاتی شرکت کند مسابقاتی که یا در آنها کشته می شود ویا حریفانش را می کشد. پس از اینکه او در این مسابقات شرکت می کند راه فرار برایش هموارتر میشود . او در اعماق زمین با موجوداتی مبارزه میکند تا بتواند از آن جا فرار کند اما در آخرین لحظه که او به سفینه ی می رسد نگهبانان دوباره اورا دستگیر می کنند و از اینجا به بعد قسمت نهایی بازی آغاز می شود...
در قسمت نهایی که کوتاهترین قسمت بازی است اورا به بالا ترین قسمت زندان منتقل میکنند جایی که بسیار پیشرفته است و ربات ها از آنجا محافظت میکنند. اما او با دزدیدن یکی از رباتها موفق به فرار می شود اما قبل از فرار با سفینه به محل فرمانده ای رئیس زندان می رود و بعد از آنکه لباس خود را به تن او میکند به کمک یکی از سر نگهبانان از آنجا فرار می کند و نگهبانان رئیس را با riddick استباه گر فته و او را می کشند و riddick موفق به فرار می شود.

اسلحه های بازی:
متاسفانه تعداد کمی اسلحه در باز وجود دارد ولی باز هم نو آوری در این قسمت دیده می شود به طور مثال riddick نمی تواند از سلاح ها است فاده کند و برای انجام این کار ابتدا باید به بانک اطلاعات زندان برود و DNA خود را به بانک اطلاعات زندان وارد کند تا در هنگام استفاده از اسلحه بتواند اورا شناسایی کند.
در کل بازی فقط چهار نوع اسلحه گرم دیده می شود : ,shotgunنوعی مسلسل و کلت که البته شبیه به کلت های امروزی نیست و یک اسلحه کوچک اما کاربردی که به دشمنان شک الکتریکی وارد می کند و آنها را بیهوش میکند.
اما تقریبا اسحه های سرد متنوعی در بازی دیده می شود از جمله ی این سلاح ها می توان به شیشه و باتوم و پیچ گوشتی و... نامبرد.

دشمنان در بازی :
خوشبختانه بر خلاف سلاح ها دشمنان در بازی تنوع زیادی دارند از رو بات ها و مو جودات زیر زمینی گرفته تا کارگرانی که در زندان مشغول به کار هستند دشمنان شمارا تشکیل می دهند . نگهبانان یا بهتره بگیم سربازان در بازی فراتر از یک انسان معمولی هستند و از زره های مجهز استفاده می کنند . ربات هایی که در بازی وجود دارند به راحتی از بین نمی روند یا باید گلوله های زیادی را صرف از بین بردن آنها کنید و یا اینکه به روش خاصی از بین می روند . از دیگر دشمنان در این بازی کارگران هستند که در زندان مشغول به کارند آنها یا بوسیله ی ابزار آلات با شما مبارزه می کنند ویا با دست خالی ولی به راحتی از بین می روند.اما گروه دیگری که بسیار خطرناک هستند موجودات زیر زمینی هستند که در مراحل زیر زمین با آنها مواجه خواهید شد این موجودات شامل انسان نما ها و سوسک ها غول آسا و ... هستند.

گرافیک بازی :
این بازی یکی از گرافیکی ترین بازی هایی بود که در سال 2004 عرضه شد محیط های آن بسیار طبیعی و عالی طراحی شده بودند چهره ی riddick دقیقا مانند چهره ی ((ون دیزل))
طراحی شده است و چهره ی افراد بسیار طبیعی است . بر خلاف بازی های دیگر شما در این بازی چهره های یکسان نمی بینید و همه ی انسان ها چهره ای مخصوص خود دارند .
محیط بازی بسیار وسیع طراحی شده اند و می توان از اکثر وسایل های درون بازی استاده کرد.
هم چنین دموی بازی دارای گرافیک زیبایی است و به صورتی بسیار زیبا و طبیعی طراحی شده اند.

صدا گذاری بازی :
صدا گذاری های درون بازی تقریبا کامل و بدون نقص هستند . صدای riddick صدای خود ((ون دیزل)) هنرپیشه ی این شخصیت است . صدا ها احساسات واقعی را به مخاطب به خوبی منتقل می کنند. صدای سلاح ها در هنام شلیک و خشاب گذاری به خوبی کار شده اند. صدای وسایل و تجهیزات مانند وسایل الکترونیکی و یا خوردن میله های فلزی به یک دیگر صدا های طبیعی دارند. به طور مثال صدای آسانسور دقیقا مانند صدای طبیعی آن است.

دوربین بازی :
یکی دیگر از نقاط قوت بازی دوربین بازی است که در هنگام بازی به صورت اول شخص است ولیدر هنگام بالا رفتن از نردبان ویا آویزان شدن از جایی به صورت سوم شخص در می آید که این امر کمک خیلی خوبی در بازی است.

ویژگی ها و نوآوری ها :
ویژگی ها و نوآوری های بازی بسیار زیاد است و در هر قسمت میتوان این نوآوری هارا دید.
با اجرای بازی و در منوی بازی می توان آثار این نوآوری ها را مشاهده کرد.. منوی بازی بسیار زیبا و متفاوت طراحی شده است . منوی بازی مکعبی فلزی است و با انتخاب های شما می چرخد و حروف و کلمات بر روی آن به صورت برجسته نقش می بندد.این ویژگی منوی بازی را از سایر منوی بازی های دیگر که به صورت کلیشه ای طراحی می شوند متمایز کرده است.
در درون بازی نیز نو آوری های زیادی مشاهده می شود که به اختصار به توضیح تعدادی از آنها می پردازیم:
1- اولین ویژگی بازی میزان جان riddick است که به صورت 6 مربع در گوشه ی بالا سمت راست مشاهده می شود . در صورتی که جان riddick در مبارزات کم شود ولی یک مربع کامل از جانش تمام نشود. پس ازگذشت زمانی دوباره جان او پر می شود ولی اگر جانش کم شود می تواند بوسیله ی دستگاهی جالب دوباره جانش را پر می کند. کار این دستگاه بدین شکل است که دو میله ی فلزی نوک تیز از دستگاه خارج می شود و ماده ی دارویی را به رگ گردن فرد تزریق می کند.
2- ویژ گی دیگر قابلیت استفاده از سلاح است که در آن ابتدا باید riddick DNA خود را طی یک ماموریت وارد بانک اطلاعاتی زندان کند در غیر این صورت اگر بخواهد از سلاح استفاده کند اسلحه به او شک الکتریکی وارد می کند.

نتیجه گیری:
این باز یکی از بهترین عنوان هایی است که در سال 2004 عرضه شد و با نوآوری هایی که در بازی مشاهده می شود . می توانست موفقیت های خیلی بیشتری را کسب کند.
این بازی را به تمام اول شخص باز ها و همه ی دوستاران بازی های کامپیوتری توصیه می

تصاویر بازی :
Image

Image

Image
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم فروردین 1385ساعت 20:37  توسط ایمان  | 

نقد بازی the movies


سلام به همه ی دوستان
نقد بازی The Movies
ناشر:Activison
تولید کننده:Lionhead Studios
نمره:2/8
سبک:حرفه ای/ استراتژی
تاریخ انتشار:منتشر شده

در مورد تولید کننده

با لاخره پای هالیوود هم به دنیای بازی های کامپیوتری باز شد. طراح کهنه کار بازی های کامپیوتری Peter Molyneux خالق خلاق بازی Black&White با جمع کردن گروهی خبره و با
همکاری شرکت Activision ،بازی ای را عرضه کرده است که تاریخ صنعت فیلم سازی را شبیه
سازی کرده و شما را در نقش مدیر یک استودیوی بزرگ هالیوودی قرار می دهد.

وظیفه ی شما در بازی

در این بازی وظیفه ی شما، ساخت مکان لازم، مدیریت بازیگران، افزایش سرمایه، و اخراج کارکنان
به درد نخور است اما اضافه بر اینها بازی به شما امکان می دهد که فیلم خودتان را با استفاده
از بازیگران کوچک سه بعدی بسازید و حتی با استفاده استودیوی کوچک ویرایش، آن را صدا گذاری کرده و ویرایش نمایید. و در نهایت آن را با فرمتهای استاندارد ذخیره نموده وبه دوستان خود
نشان دهید.

طریقه ی بازی

مثل بیشتر بازی های سبک tycoon ، شما با یک زمین خالی و کلی پول نقد شروع میکنید.
بسته به شماست که بخواهید از این زمین خالی یک استودیوی حرفه ای بزرگ بسازید. اول،
بازیگران را انتخاب میکنید و سپس کارگردانان را. در ضمن به به کارکنان دیگری نیز احتیاج دارید
مانند دستیاران تولید، صحنه سازان، در نهایت فیلمنامه نویسان. ولی این شما هستید که تصمیم
میگیرید که ساختمانهای استودیو را کجا بسازید و... شما در این بازی می توانید فیلمهای کمدی
ترسناک، جنگی ، اکشن و رمانتیک بسازید.

گرافیک بازی

گرافیک بازی در کل سطح متوسط و قدیمی دارد اما از جزئیات خوبی بهره می برد.

معایب بازی

گاهی پیش می آید که صداها خود به خوداز قسمتشان خارج می شوند و شما باید دوباره آنها را
به جای خود برگردانید. درست کردن این مشکل گاهی بین 10دقیقه تا 2 ساعت برای یک فیلم
دو دقیقه ای زمان می برد.

گیم پلی

فهم کامل گیم پلی بازی سخت است و نیاز به زمان دارد اما بعد از یادگیری کامل بی نظیر است.

موزیک و صدا

کلکسیون کاملی از انواع صداها و موزیکها برای فیلمهای مختلف شما موجود می باشد.

حد اقل سیستم مورد نیاز:
cpu:1.2GHz
ram:256Mb
گرافیک:64MB

تصویر از بازی

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند 1384ساعت 16:32  توسط ایمان  | 

نقد وبرسی the sims2


برای اولین بار در یک بازی زندگی کنید ... طعم یک زندگی مجازی اما کاملا واقعی را با تمام جزییات آن بچشید ... همراه با شخصیت خود متولد بشوید ، رشد کنید ، به مدرسه بروید ، سرکار بروید ، ازدواج کنید ، بچه دار بشوید ، پیر شوید و سرانجام بمیرید ...

توسعه دهنده :
Maxis

ناشر :
EA Games

سبك :
استراتژي

تاريخ انتشار :
2004/09/14

سيستم مورد نياز :
پنتيوم III ، ويندوز 98 و بالاتر ، 256 مگابايت رم ، 64 مگابايت كارت گرافيك ، 3.5 گيگابايت فضای خالی

سيستم پيشنهادی :
پنتيوم IV ، ويندوز 98 و بالاتر ، 512 مگابايت رم ، 128 مگابايت كارت گرافيك ، 3.5 گيگابايت فضای خالی


The Sims 1 و اضافه شونده های آن تا مدت ها در صدر جدول پر فروشترین بازیها بودند و این نشان دهنده علاقه بازیکنان به این سبک بود . سبکی که تا کنون توسط هیچ كمپاني ارائه نشده بود و به جرات می توان گفت كه یکی از ابداع هاي دو كمپاني EA و Maxis بوده است. در نسخه جدید The Sims شما دیگر بازی نمیکنید بلكه زندگی میکنید. The Sims 2 یک زندگی واقعي است و یک زندگی غیر قابل پیش بینی با اتفاقاتی جالب و بعضا ناراحت کننده. در نسخه دوم این بازی شما از تولد تا مرگ در کنار Sims های خود هستید . شخصيت شما متولد می شود ، رشد میکند ، به مدرسه می رود ، سر کار میرود ، ازدواج ميکند ، بچه دار میشود ، پیر میشود و در نهایت می میرد. این یک زندگی کامل است با هزاران هزار جزئیاتی که در آن گنجانده شده است. در The Sims 2 شما با آدم های فضایی ملاقات میکنید ، حتی مجبورید بچه های فضایی را بزرگ کنید ، در لحظه مرگ با فرشته مرگ درگیر می شوید یا از او تمناي عمري بيشتر را مي كنيد . در این نسخه شما حتی بيمار می شوید و در مواقعی شخصيت شما دیوانه هم میشود . مثلا وقتی پس از خواستگاری از دختر مورد علاقه جواب مثبت بگیرید شخصيت شما از خوشحالی تا مدتی مجنون می شود. هر شغلی را که دوست دارید می توانید انتخاب کنید ، از آشپز گرفته تا شهردار و یا حتی دزد از اين جمله مشاغل هستند. در عين حال می توانید آنقدر در شغل خود پیشرفت کنید که هلی کوپتر برای بردن شما بیاید. اگر مدتی بدون شغل بمانید پول شما تمام میشود و در نهایت شخصيت شما شروع به گدایی می کند. برای هر شغل باید خصوصیات شخصيتي مربوط به آن را بالا ببرید. بالا بردن خصوصیات در هر شغل باعت پیشرفت سریع و در نهایت اضافه شدن حقوق می شود. ممکن است شب وقتی خواب هستید دزد به خانه شما بیاید یا حتی عجیب تر از آن ممکن است آدم های فضایی برای مدتی شما را بدزدند. اگر زیاد غذا بخورید چاق می شوید و این چاق شدن باعت مشکلات زیادی میشود از جمله کوتاه شدن عمر ، مجبور هستید با ورزش ، وزن ايده آل خود را به دست آورید. در The Sims 2 دیگر مثل نسخه قبلی برای خرید یا تفریح احتیاج نیست نسخه های اضافه شونده بر روی بازی نصب گردد . فروشگاه ، مراکز تفریحی و ... در آن گنجانده شده است. شما می توانید یک شهر را با سلیقه خود با تمام فروشگاه ها و خانه هایش بسازيد و یا از شهر های ساخته شده که در اختیار شما است استفاده کنید . یکی از امکانات قابل توجه در بازی این است که می توانید شهر دلخواه خود را در SimCity4 که خود یکی از محصولات EA است بسازید و از آن در The Sims2 استفاده کنید.

وسایلی که برای چیدمان خانه در اختیار دارید از تنوع زیادی برخوردارند و انواع سلیقه ها را جوابگو می باشند. تمام وسایل نسبت به نسخه قبل کاملا پیشرفته تر شده اند. کامپیوتر های پیشرفته، تلویزیون های جدید و هزاران وسیله جدید دیگر از اين جمله مي باشد. می توانید به فروشگاه بروید و بازیهای کامپیوتری بخرید و آن را روی کامپیوتر و یا دستگاه پلی استیشن خود اجرا کنید . بازیهایی که میتوانید بخرید سیمز و سیم سیتی هستند . قسمت جالب توجه آن این است که با جلو بردن دوربین به راحتی می توانید مراحل بازی را که کاراکتر انجام میدهد ببینید. تصاویر داخل تلویزیون دیگر عکسهای ثابت نیستند و کاملا فیلم هایی هستند که پخش می شوند. قسمت ساخت خانه نیز بسیار پیشرفت کرده و کامل شده است. از پله های جدید گرفته تا انواع کفپوش ها و کاغذ دیواری های جدید و زیبا كه براي تزيين خانه تان مي باشد. شما می توانید خانه تان را با سلیقه خود بسازید ، یک خانه یک طبقه یا یک برج بيست طبقه. امکانات زیادی برای ساخت کاراکتر در اختیار شما است . شما میتوانید یک نوزاد بسازید و یا یک پیر مرد ، شخصيت مي تواند چاق یا لاغر ، سفید پوست یا سیاه پوست باشد.
برای ساخت صورت شخصيت آنقدر امکانات دارید که شبیه به یک نرم افزار طراحی چهره است. کوچکترین جزئیات صورت را می توانید تغییر دهید. انواع آرایشهای مختلف را می توانید بروی صورت انجام دهید . آرایشهایی که برای میهمانی های مختلف قابل استفاده مي باشند. در طول بازی با استفاده از آیينه می توانید به سادگی آرایش مو و صورت شخصيت را نيز تغییر دهید. قسمت انتخاب لباس یکی از قسمت های جذاب است . تنوع لباسها بسیار بالاست. برای زمانهای مختلف از قبيل خواب ، ورزش و يا ميهماني باید لباس مناسب را انتخاب کنید. در پایان ساخت یک شخصيت باید اهداف او را در زندگی مشخص کنید. پول دوست ، علاقه مند به علم ، عاشق ، علاقه به تشکیل خانواده و يا دوست باز ، هدفهایی هستند که می توانید براي شخصيت مورد نظر انتخاب کنید. باید ماه تولد را نیز انتخاب کنید که شخصيت نسبت به ماهی که در آن متولد شده اخلاق خاصی دارد و یا می توانید به صورت دستی خصوصیات شخصيت را تغییر بدهید.

از نظر گرافیکی بازی پیشرفت چشم گیری نسبت به نسخه قبل داشته و کاملا به یک محیط سه بعدی و زیبا تبدیل شده است که شما میتوانید از تمام زوایا (360 درجه) شخصيت را مشاهده کنید. می توانید با جلو بردن دوربین کوچکترین جزئیات صورت کاراکتر را ببینید مثلا حرکاتی که هنگام غذا خوردن می بینید آنقدر طبیعی و زیباست که شما را متحیر میکند. یکی از امکانات زیبا ، فیلم برداری است . به شما این امکان داده شده که علاوه بر عکس برداری از لحظات جالب بازی و درست کردن یک آلبوم ، از بازی فیلم برداری نیز بکنید. صدای بازی نیز بسیار عالی است و عکس العمل های شخصيت در مواقع گوناگون و صداهایی که می شنوید بسیار متناسب هستند. همچنان زبان گفتگوی شخصيت ها همان زبان نا معلوم مي باشد.
این بازی در چهار سی دی ارائه شده است. البته نسخه هایی از این بازی ارائه شده که Crack آن ناقص می باشد و امکان ساخت خانه در آن نیست که با مراجعه به اینترنت می توانید Crack سالم آن را دریافت نمایید. در مجموع به نظر می رسد دو كمپاني EA و Maxis با ارايه The Sims 2 توانایی بالای خود را برای خلق این سبک بازی به رخ كمپاني های رقیب کشیده اند. این بازی را به تمام دوستداران بازیهای رایانه ای پیشنهاد می کنيم.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند 1384ساعت 16:27  توسط ایمان  |